Bude na Masters of Rock líp postaráno o sociální zázemí (hlavně posílit umývárky)?

Největší změnou bude zdvojnásobení servisu (úklidu) záchodů Toi Toi oproti loňskému roku.

Mám dotaz ohledně spojení vlaky do Vizovic. Budou opět jezdit vlaky každý den po skončení programu, a jak?

Vlakové spoje jsou posíleny. Celý rozpis vlaků (festivalový jízdní řád) najdete v brožuře Masters of Rock, která bude v prodeji na pokladnách v areálu likérky Rudolf Jelínek. Informace o vlacích jsou rovněž na web. stránkách www.mastersofrock.cz. Po čtvrteční, páteční a sobotní produkci, které končí v 02:00 jede speciální vlak Vizovice – Zlín ve 2:45, v neděli končí hraní v 24:00 a speciální vlak je vypraven 00:45.

Už několik let jezdím na Masters of Rock, je to takové vyvrcholení hudebního ro(c)ku. Jak plánujete do budoucna? Zaměřit se více žánrově a ponechat festival tak jak je, anebo rozšířit hlediště (tj. zrušit parčík se stromama a zasypat), popř. udělat více stages (na loukách) a zvát spíše rockově mainstreamové kapely (Iron maiden, Metallica). Jinak Gratuluji k nejlepšímu, největšímu etc. festu v ČR. Doufám, že poměr cena:výkon bude zachován.

Model festivalu tak jak ho uvidíte letos bude zachován i do budoucna. Již zde není prostor k rozšiřování kapacity pro diváky nebo stavbu dalších podií. Letos jsme poprvé zavedli druhou stage. Bude to taková zkouška. Každý večer zahrají 3 české kapely. Pokud se to bude těšit diváckému zájmu, budeme to příští rok opakovat a program rozšíříme.

Nepřemýšleli jste o uspořádání nějakého nového (třeba menšího) festivalu, který by byl svou náplní či stylem odlišný od Masters of Rock?

Je to dost možné, že se pustíme do budování dalšího festivalu. Je to naše práce.

Ráda bych se zeptala na kapely, které se objeví na Mastrech v budoucnu. Myslíte, že je možné vidět v blízké době na festivalu ve Vizovicích takové kapely jako Iron Maiden, Metallica nebo AC/DC? Nebo jsou tyto kapely příliš "velké" na Masters Of Rock?

Kapely typu AC/DC či Metallica jsou si vědomy své obrovsky silné pozice. Vyprodávají své koncerty v rozmezí minut, hodin či jednoho dne, a to po celém světě. Tyto kapely si mohou dovolit festivaly typu Rock am Ring, Rock in Park, Nova Rock, či Roskilde. Ale na tyto festivaly chodí kolem 100 000 fanoušků a stojí za nimi velmi silní sponzoři. Myslím, že se možná v budoucnu můžeme dočkat Iron Maiden, ale i to je nyní jen hypotéza.

Zdravím vás. Zajímalo by mne, jak dlouho trvá příprava takové akce a s jakým rozpočtem pracujete?

Jde o celoroční práci. Rozpočty jsou v řádech mnoha, mnoha milionů :)