„Ulice Březnická získá mnohem kvalitnější povrch silnice, s lepšími protismykovými vlastnostmi. To bude mít společně s přestavbou křižovatky s Mostní ulicí pozitivní dopad nejen na bezpečnost a plynulost dopravy v tomto místě, ale zároveň také na snížení hladiny hluku a úrovně emisí ze silničního provozu. Dobrá zpráva je to nejen pro obyvatele Zlína, ale také pro ty, kteří do města dojíždějí za prací,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel.

Rekonstrukci Březnické ulice, která přijde na 15 milionů korun, bude kraj realizovat prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). Zhotovitelem stavby bude sdružení firem Eurovia CS Praha a SMO Otrokovice.

To bude na stejném místě provádět současně také přestavbu křižovatky s Mostní ulicí, která bude po svém dokončení nově řízená semafory. Součástí této investiční akce města bude také napřímení Mostní ulice, rekonstrukce jejích přilehlých úseků a rovněž oprava ulice vedoucí k hotelu Zlín.

Dopravní omezení a uzavření parkoviště

Stavba s sebou přinese dopravní omezení, která potrvají minimálně po celou letošní stavební sezonu. Hned na začátku března bude uzavřeno parkoviště mezi obratištěm trolejbusů a ulicí Mostní. Hlavní dopravní omezení, kterým bude zjednosměrnění Březnické ulice, začne platit v závislosti na počasí a vyřízení potřebných povolení nejdříve od pondělí 13. března.

Hřebčín v  Napajedlech v dobách své slávy.
Mezi koňáky se o konci hřebčína v Napajedlech spekulovalo už rok

První etapa stavby potrvá tři měsíce a budou při ní probíhat mimo jiné práce na rekonstrukci jednoho jízdního pruhu Březnické ulice od nově budované křižovatky po sportovní halu.

„Z toho důvodu bude v Březnické ulici povolen pouze jednosměrný průjezd vozidel ve směru z centra města k Majáku. V opačném směru budou motoristé používat objízdnou trasu přes Kudlov,“ upřesnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Objížďka pro náklaďáky

Pro nákladní automobily povede objízdná trasa z Uherského Hradiště přes Otrokovice do Zlína. Na objízdné trase pro osobní auta a autobusy přes Kudlov se počítá s drobnější úpravou jízdních pruhů ulice Osvoboditelů v křižovatce u Kolektivního domu a s povolením jízdy vozidel v ulici Na Požáře ve směru od Hradské ulice ke Štefánikově včetně mostu přes Kudlovský potok, kde je nyní zaveden jednosměrný provoz v opačném směru.