„Aby se místo nemuselo rozkopávat dvakrát po sobě, což by bylo nehospodárné, podařilo se nám dohodnout s plynaři na uspíšení termínu jejich prací na opravě potrubí, které měli plánovány až na začátek podzimu,“ uvedl luhačovický místostarosta Jiří Šůstek.

„Mohlo se tak začít tím, že plynaři provedli rekonstrukci plynovodního řadu. Pak pokračovali do dalších úseků Družstevní a postupně pak mohla začít stavební firma pracovat na samotné opravě křižovatky,“ vysvětlil Jiří Šůstek.

Práce se ale neobejdou bez dopravních komplikací pro řidiče i pro pěší.

„Děkujeme lidem za vstřícnost a pochopení těchto nutných průvodních jevů stavby. Občané sice teď mají přesunuty popelnice, používat musejí náhradní chodník, dočasně je tu dopravní omezení a zkomplikovaná doprava, ale zase vědí, že jejich lokalita bude brzy krásně opravená a z hlediska dopravy daleko bezpečnější,“ poznamenal Šůstek.

Popsal také, v jaké fázi byla oprava křižovatky v půli června: „Teď jsme v rámci první etapy, kdy se muselo udělat nové napojení na ulici V Drahách, která se směrem do stávající křižovatky pak uzavře. Návazně se dělá chodník na protější straně a bude přesunut vjezd na parkoviště. Potom bude pokračovat další etapa řešící napojení ulice Hrazanské a výstavbu autobusové zastávky,“ popsal místostarosta.

Rekonstrukce křižovatky má být hotová ještě letos. Jde o největší letošní investici města v hodnotě cca 6,7 milionu Kč.