Mezi veřejností kolují dohady o laxním přístupu správce komunikace, a to Ředitelství silnic a dálnic České republiky.„Roky se o tomto problému ví a mnoho lidí už na křižovatku doplatilo. Kolik lidí ještě přijde o život, než se úřady rozhoupou,“ ptá se Marta Bednaříková z Uherského Brodu.

Ředitelství silnic kontra krajský úřad

Liknavý postup odpovědného orgánu se příliš nezamlouvá ani dalším obyvatelům města Komenského, krajskému úřadu ani poslanci Ludvíku Hovorkovi. Ten se zhruba před dvěma lety začal do stavby odbočovacích pruhů výrazně angažovat. „Na stavbu jsem pro loňský rok ze státního fondu vymohl pět milionů korun. Měl jsem za to, že peníze jsou klíčem k úspěchu. Zřejmě jsem se mýlil. Z přislíbené částky totiž loni nebyla vyčerpaná ani koruna,“ posteskl si Hovorka.

Přístup správce komunikace ale poslance neodradil, aby ve svém úsilí o zabezpečení křižovatky pokračoval. Pro letošní rok získal dalších deset milionů korun. „Chtěl jsem, aby byla křižovatka upravená ještě letos. To ale opět nevyjde, protože Ředitelství silnic a dálnic plánuje stavbu až na příští rok. Snad se alespoň věci začaly konečně hýbat,“ podotkl Hovorka.

Zlínká správa Řediteství silnic a dálnic svůj postoj i přes četné výtky obhajuje a k celé věci se navíc odmítá obsáhleji vyjadřovat. „Informace pro veřejnost o přípravě úpravy křižovatky u motorestu Pepčín již byly několikrát zodpovězeny. Otázky vámi položené mají úroveň bulváru,“ odpověděl stroze prostřednictvím e–mailu na dotazy redaktora Slováckého deníku Rostislav Vacula, ředitel Správy Zlín Řediteství silnic a dálnic ČR. Šlo však o standardní otázky, týkající se termínu zahájení prací, finančních prostředků na stavbu nebo stanoviska majitele komunikace k celé záležitosti.

spousta otazníků, ale žádné odpovědi

Redaktor se však s odpovědí nesmířil a domáhal se alespoň ústního vysvětlení. Toho se ale dočkal pouze od ředitelovy sekretářky. „Pan ředitel se k tomu už nechce vyjadřovat. Říkal, že odpovídáním na podrobné otázky se akce stejně neurychlí,“ vysvětlila sekretářka a odkázala na mluvčí do Prahy.

Od té se odpověď získat podařilo. Objasnění nevyčerpaných pěti milonů korun či vyjádření k délce akce však nezahrnovala. „Postupujeme v souladu s právními předpisy,“ zmínila zprostředkovaně Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky.