Veřejná dražba těchto klapek se uskutečnila v neděli 4. června v rámci doprovodného programu festivalu a její celkový výnos činí 3 771 000 Kč, což je historicky nejvyšší dosažená částka.

„Veřejná dražba 26. Salonu filmových klapek přilákala do sálu Kongresového centra ve Zlíně nejen početnou skupinu dražitelů, ale i některé výtvarníky, kteří se do tvorby klapek zapojili, např. Kateřina Miler, Jiří Valeš, Jiří Dudycha, Zdeněk Vrba, Bára Fišerová, Martina Charvátová Skácelová nebo Světlana Žalmánková.

Filmové klapky  Salon filmových klapek  Golden Apple Cinema
VIDEO: Filmové klapky dorazily do Zlína, jsou předzvěstí známého festivalu

Mezi umělci, kteří dodali svou klapku do letošní kolekce, nechyběli tradičně ani Kristian Kodet, Michal Škapa, Josef Velčovský či Iva Hüttnerová,“ informovala mluvčí Zlín Fílm Festivalu Kateřina Martykánová.

Největší úspěch nakonec slavily klapky s motivem Čtyřlístku „Noc na jezeře“ od Jaroslava Němečka vydražená za 140 000 korun, „Cesta do pravěku“ od ProroKa za 101 000 Kč a „Pat a Mat a jejich filmová klapka“ od Zdeňka Vrby za 95 000 Kč.

Z výtěžku aukce jsou financovány filmové projekty mladých talentovaných tvůrců Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN.

Za celou historii Salonu filmových klapek bylo vydraženo 2 998 umělecky ztvárněných klapek a celkově vynesly již 48 332 000 Kč. Stále nepřekonaný je úspěch klapky Libora Vojkůvky „Touhy plná, klapka rozevřená“ z roku 2008, kterou zájemce zakoupil za 199 tisíc korun. Kompletní kolekce je k vidění na webu salonfilmovychklapek.cz, který obsahuje přehled všech klapek ze všech 26 ročníků Salonu, navíc přidává informace o jednotlivých autorech a další zajímavosti.