Osobní automobil Opel astra vzplál na bývalém letišti Na Želechovických pasekách uobce Lípa krátce před polednem. Svědci hasičům nahlásili, že se uněj pohybuje ihořící člověk.

Vozidlo vplamenech uhasila zasahující jednotka pěnou. Silně popáleného osmatřicetiletého muže pak nalezli záchranáři nedaleko auta. Zraněný byl ihned převezen do popáleninového centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Krátce před třináctou hodinou ipřes snahu lékařů ale svým zraněním podlehl.

„Podle zdravotníků utrpěl muž většinou těžké popáleniny třetího stupně na devadesáti procentech těla,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Požárem zničené auto imísto nehody ohledal vyšetřovatel zlínských hasičů a povolán byl itým kriminalistů a techniků Policie ČR Zlín. „Podle vyšetřovatelů vznikl požár snejvětší pravděpodobností uvnitř kabiny a dále se rozšířil na celé auto. Případ je nadále všetření a zjišťují se všechny možné verze vzniku požáru. Zatím nebyla vyloučena možnost úmyslu, nedbalosti, sebevraždy, ani technické závady na autě,“ uzavřel Mitáček.