Povinnost se týká silnice mezi sedlem Bunč a obcí Modrá na Slovácku a také komunikace mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašskou Bystřicí a na ni navazující silnicí z obce Vidče na Valašsku.Na dalších devíti místech v kraji jsou motoristé povinni nasadit sněhové řetězy. Nebezpečné úseky označují informační cedule.

Platné jsou od 1. listopadu do 31. března. Úsek v pohoří Chřiby na hranici okresů Kroměříž a Uherské Hradiště, v němž platí značka Zimní výbava, je dlouhý asi osm kilometrů.„Značka je doplněna dodatkovou tabulí omezující její platnost jen pro nákladní automobily. Objízdná trasa vede přes Zdounky, Tlumačov, Otrokovice a Staré Město,“ přiblížil někdejší mluvčí Zlínského kraje Milan Plesar.

Druhá lokalita stejného druhu na Vsetínsku je dlouhá bezmála sedm kilometrů. Řidiči, kteří se jí budou chtít vyhnout, mohou využít trasu přes Bystřičku a Valašské Meziříčí.Tabule Sněhové řetězy zase přikazuje motoristům nasadit je na nejméně dvě hnací kola. Zpravidla je u ní dodatková cedulka „při souvislé sněhové vrstvě“.

V kraji se s ní řidiči setkají na Trojáku mezi Chvalčovem a Hošťálkovou, na Soláni mezi Velkými Karlovicemi a obcí Hutisko-Solanec, v Beskydech mezi Velkými Karlovicemi a státní hranicí, na Bunči mezi Zdounkami a lokalitou Bunč, ve Velké Lhotě, v Dušné mezi Vsetínem a Malou Bystřicí, v Pulčíně, mezi Prostřední Bečvou a Pustevnami a mezi Vidčí a Rožnovem pod Radhoštěm.