„Ráno po šesté jsem jel na Trnavu a zpátky, silnice sice byla trošku zasněžená, ale žádný velký problém to nebyl. Tedy až na stromy, jejichž větve obtěžkané námrazou a sněhem vlivem toho poklesly až o dva metry, což při průjezdu trošku problém dělalo," popsal šofér Jura Pipiš ze společnosti HousaCar.

Jeho kolegu Jiřího Horu prý sníh nezaskočil. „Po pětatřiceti letech mě už ani sníh zaskočit nemůže," zasmál se Jiří Hora. V pondělí absolvoval například trasu ZlínPodkopná Lhota.

„Zpátky jsem jel na Klečůvku či Veselou a tam to bylo kluzké. Musel jsem jet zkrátka opatrně, pomalu. Sice jsem nabral asi patnáctiminutové zpoždění, ale nebylo to hrozné. Hlavní je dojet v pořádku," konstatoval Jiří Hora.

Řidič Ivan Halbich z ČSAD Vsetín vyrážel na cesty teprve až v odpoledních hodinách. „Už by to mělo být na silnicích dobré, má se prý oteplit. Od kolegů jsem však slyšel, že měli velké problémy. Někteří nedojeli, jiní čekali na sypače, zvláště na dědinách," řekl Ivan Halbich.

Podle ředitele společnosti ČSAD Vsetín Oldřicha Holubáře ale nakonec řidiči včera situaci zvládli celkem dobře.

„Spíše ráno měli nějaké problémy s ranními spoji, jelikož to klouzalo. Autobus na Všemině vyjel mimo vozovku zadními koly, ale nehoda se obešla bez škod. Jinak jsme také měli technickou závadu na autobusu Zádveřice-Raková Zlín. Problémy pak dělaly i stromy, na jejichž větvích byly několikacentimetrové vrstvy ledu," zhodnotil Oldřich Holubář.