"Akce je mimo jiné zaměřena na kontroly dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů, držení telefonu za jízdy, technického stavu vozidel či pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech," uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Kontrolám se nevyhnou ani motorkáři

V neposlední řadě se policisté zaměří na kontroly dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou nebo dokonce během jízdy. Kontroly potrvají až do pondělí 10. dubna. "V tomto období i s ohledem na teplejší počasí předpokládáme, že vyrazí také první motorkáři, a ani ti proto nezůstanou stranou zájmu policistů," upozorňuje mluvčí Policejního prezidia Hana Rubášová.

Velikonoce jsou podle policistů z pohledu bezpečnosti na silnicích jedním z nejrizikovějších období i z důvodu, že lidé často cestují za příbuznými na větší vzdálenosti. Svátky jsou tak vždy spojené se zvýšeným provozem na našich silnicích a s takzvanými svátečními řidiči.

Policisté proto vyzývají ke zvýšené opatrnosti, vzájemné ohleduplnosti a toleranci. "Nepřeceňujte své síly a buďte předvídaví," radí mluvčí Hana Rubášová.