Opravy zahrnují napřímení Mostní ulice a rekonstrukci křižovatky s Březnickou, kterou začnou řídit semafory. Zvažovala se i varianta s rondelem, ale z kapacitních důvodů a kvůli návaznosti dopravy na hlavní silniční tepně padla volba na semafory.

Jednosměrky, objíďky i změny v MHD

Od dubna do konce října dojde ke zjednosměrnění Březnické ulice. To znamená, že provoz bude možný jen ve směru z centra k okružní křižovatce K Majáku/Filmová. Toto řešení bylo zvoleno kvůli bezpečnosti provozu na přání dopravního inspektorátu.

Vědeckotechnický park Experimentárium v Otrokovicích je otevřeno všem školám Zlínského kraje.
3D tiskárna i termo kamera. Experimentárium je otevřeno všem školám z kraje

V opačném směru se bude jezdit po objízdné trase kolem Lesního hřbitova na Kudlov a dále do centra Zlína. Pro nákladní automobily mířící do Zlína bude platit objízdná trasa z Uherského Hradiště přes Napajedla a Otrokovice.

V MHD dojde k výluce linky číslo 32, kterou nahradí spoj číslo 32X. Stavební práce a s nimi související dopravní omezení se uskuteční ve čtyřech etapách a skončit by měly v prosinci. Parkoviště pod točnou MHD bude uzavřeno, promění se v zařízení staveniště.

Rozšíření parku a nová stezka pro pěší a cyklisty

Změny se dotknou i přilehlého parku u budovy Univerzity T. Bati, který se plošně rozšíří. Vznikne nová společná stezka pro cyklisty a chodce a také několik nových chodníků, přičemž ty současné čeká obnova. U sportovní haly pak vznikne nová zastávka MHD, stejně jako v opačném směru do centra pod sídlem společnosti Lesy ČR.