"Ta první začne v úseku vedoucím přibližně od křižovatky s ulicí Pančava po část komunikace za novým silničním napojením do Průmyslové zóny. Tyto práce se uskuteční vždy v rámci pouze jednoho jízdního pruhu," informoval mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Auta budou vjíždět střídavě tak, aby byl zachován po celou dobu obousměrný provoz. Plynulost provozu zajistí semafory, vjezd a výjezd na most bude možný ze všech směrů.

Druhá část oprav a uzavření pro motoristy

Druhá část se uskuteční současně se stavebními pracemi na I/49 a společně s tím se obnoví i točna MHD Pančava. Vozy MHD to však neomezí, provoz ve směru na Pančavu a dále do Lužkovic a Želechovic nad Dřevnicí zůstane beze změn.

Střelba v budově Krajského úřadu ve Zlíně; 28. července 2022
Kriminalisté odložili vyšetřování vraždy v Baťově mrakodrapu, není koho stíhat

„Zásadní změnou oproti současnému stavu bude uzavření koncové části ulice Pančava pro všechny motoristy, přičemž výjimka bude platit jen pro vozy MHD a Integrovaného záchranného systému,“ informoval náměstek primátora pro oblast dopravy Michal Čížek.

S menším omezením musí počítat i pěší, pro které budou vyčleněny speciální koridory.

Výlukové jízdní řády a přesun zastávky

Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje současně oznámil, že od úterý 21. února až do neděle 11. června zůstane dočasně neobsloužená zastávka Zlín, Příluky. Opatření se týká linek číslo 1, 11, 12, 90 a 91. Po dobu tohoto omezení budou na dotčených linkách platit výlukové jízdní řády. V posledním únorovém týdnu se také zastávky MHD Příluky dočasně přesunou před penzion Belbar.

Začátkem března se obnoví i práce v ulicích Pekárenská a Cecilka. Zde se jedná o rekonstrukci místní křižovatky a navazujících komunikací. Ulice Pekárenská bude po dobu stavby v úseku před křižovatkou jednosměrná ve stejném režimu jako na podzim loňského roku. Podrobnější informace budou upřesněny. Tato úprava provozu se dotkne i MHD.

MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Ke kapličce v Přílukách od pondělí nepojedou trolejbusy

Práce na celé akci Silničního napojení do Průmyslové zóny a navazujících pracích probíhají průběžně i v zimním období. Na místě po strženém mostu nyní vzniká lávky pro pěší a cyklisty. Pracuje se rovněž na parkovišti P+R pod novou estakádou.