Dva tisíce devět set osmnáct aut za jediný den. Přejít mezi nimi cestu není jednoduché.

Lidé, kteří se frekventovanou ulici snaží přejít, tak často doslova hazardují. Přechod je totiž podle místních prý nepřehledný a řidiči projíždějících aut tam dokonce občas zapomenou sundat nohu z plynu.

„Lidé si zvykli objíždět kvítkovickou křižovatku na hlavním tahu a jezdí tak naší ulicí, a proto tady máme stálý frmol. Jedno vozidlo za druhým. Bojíme se pustit děti samotné ven, i když jen ke školnímu autobusu na náves,“ uvedl tatínek třináctileté dcery a devítiletého syna Petr Šperka z Kvítkovic.

Podle něj je situace neúnosná.

„Jednou jsem viděl dceru, jak stojí pět minut před přechodem, nevydržel jsem to, šel za ní a vstoupil do vozovky, abych dopravu zastavil,“ popsal složitou situaci mladý tatínek.

Ilustrační foto.
Rekonstrukce čističky pomůže Luhačovicím

Podle něj občané této části Kvítkovic proto již netrpělivě čekají na uzavírku spojenou s první etapou výstavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic, která neustálý proud aut kolem jejich domů na rok zastaví.

„Vadí mi, že představitelé města vždy jen před komunálními volbami chtějí dopravní situaci řešit, pak se ale zase nic neděje, to už tady bylo před deseti lety,“ zlobí dál místního občana.

Město Otrokovice se však brání s tím, že bezpečnost v dopravě pro ně je prioritou.

„Ta snaha řešit mobilitu v celém městě tady je. Primárně je o dopravě, na to ale navazuje všechen veřejný prostor. Tak, aby byl vhodný a hlavně bezpečný pro všechny jeho uživatele. Aby fungoval a vytvářel pro občany komfort,“ zdůraznila za otrokovickou radnici mluvčí Romana Stehlíková.

Pohodlně se ale zřejmě necítí občané Kvítkovic v ulicích Bartošova a Bratří Mrštíků.

„Chodím pravidelně na hřbitov a přejít přes cestu bývá opravdu problém. Čekáte, až vás někdo pustí, mám strach, že mě tam něco srazí,“ uvedla seniorka Zdena.

Nutrie říční na řece Dřevnici ve Zlíně.
Nutrie opět okupují břehy řeky Dřevnice

„Možná by pomohl zpomalovací retardér, semafor nebo ostrůvek. Vždyť vybudování toho by se mohlo provést v době uzavírky,“ nabídl řešení Petr Šperka.

„Budeme se snažit řešit situaci v rámci koncepce městské mobility,“ reagovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Časový horizont, kdy by se nových bezpečnostních prvků mohli občané této části Kvítkovic dočkat, neupřesnila.

„Je to živý dokument, stále na něm pracujeme,“ vysvětlila otrokovická mluvčí.