Celkem se na výcviku, který se konal v Jihlavě, vystřídalo 35 řidičů ve třech turnusech. Získané dovednosti použijí řidiči ZZS ZK při běžných zásazích. Ve zprávě zaslané médiím o tom informoval mluvčí ZZS ZK Jakub Omelka.

„Akce je organizována jako dvoudenní. Nejprve se začíná teorií jízdy na silnicích a následně se pokračuje praktickým nácvikem na polygonu v Jihlavě,“ uvedl vedoucí dopravy ZZS ZK Martin Konečný.

Na řidiče čeká zkouška zvládání vyhýbacího manévru, smyku, průjezdu zatáčkou a podobně.

Druhý den je zaměřen na jízdu mimo zpevněné komunikace, což je situace, která potkává řidiče záchranky také docela často.

„Pro tento účel jsou využívány prostory bývalého rančířovského tankodromu, který dokáže řidiče i techniku skutečně prověřit a nabízí snad všechny druhy překážek, jako sjezdy, výjezdy, brody, terénní nerovnosti a další,“ přiblížil Martin Konečný.

„Řidiči zlínské záchranky cestují za takovým výcvikem až do Jihlavy, protože na území Zlínského kraje se žádný takový areál nenachází. Kombinace silničního polygonu a jen několik kilometrů vzdáleného bývalého tankodromu je pro takový výcvik naprosto ideální,“ dodal Konečný.