Višněvský na Janečku v cíli ztrácel čtyři sekundy. Bronz získal obhájce prvního místa z loňského zlínského říjnového dvoumílového běhu František Dosoudil z Hulína (Solario Team, 11:15). Bronislav Matouch (Jisva Zlín) skončil díky času 11:30 čtvrtý, pátý byl František Palla (Biathlon Halenkovice, 11:33).

 ,,Závod se běžel v silném větru,“ informoval Svatopluk Janečka.

 Ten si od startu kontroloval pobyt na čele.

 ,,Dlouho jsme se s Višněvským na prvním místě střídali. 800 metrů před cílem jsem však zrychlil tempo a posunul jsem se na vedoucí pozici. Na první pozici jsem pak zůstal až do cíle, kde jsem doběhl se zhruba desetimetrovým náskokem na svého největšího soupeře,“ upozornil na rozhodující moment Janečka.   

Zajímavý byl také závod žen. V něm o zlatou příčku bojovaly velmi mladé reprezentantky biatlonového klubu z Halenkovic. Ze zisku prvního místa se radovala teprve 12letá Monika Železníková z Babic (13:09), před oddílovou kolegyní halenkovickou běžkyní patnáctiletou Terezou Musilovou (13:48). Třetí místo brala za čas 14:24 osmadvacetiletá Tereza Křenková ze Zlína. Zlínská Tereza Lavičková v osobním rekordu 14:38 doběhla čtvrtá a Klára Řezníčková (AK Zlín, 14:59) skončila pátá.

 ,,Když jsem ráno viděla, jaký fouká silný vítr, tak jsem věděla, že v Přílukách nezaběhnu kvalitní čas,“ uvědomovala si Monika Železníková.

Atletka z Babic se od startu snažila držet svoje optimální tempo.

 ,,Proti větru se mi to však nedařilo. Od poloviny závodu jsem ale měla na první pozici dostatečný náskok. Ten jsem si pak udržovala a hlídala si až do cíle. Také jsem šetřila síly na nedělní závod v Blansku,“ přiznala Železníková, která nakonec byla s výsledným časem na přílucké dvoumílové trati spokojená.            

V hodnocení závodu, v němž byl rozhodující poměr věku a výsledného času, získali prvenství 48letý Svatopluk Janečka ze Zlína (10:39) a 72letá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:33).

V Přílukách si na 800 metrů dlouhé trati zaběhaly také děti. Závod kluků ovládl v čase 2:55 Tobiáš Tlusták (Zlín). Stříbrný Libor Železník z Babic (Biathlon Halenkovice) dosáhl času 3:05, třetí byl zlínský Tobias Riessler (3:12).

Mezi holkami zvítězila Alžběta Palúchová z Halenkovic (3:06). Druhá v pořadí Markéta Ernestová (Titan Menislus Lukov) byla o 10 sekund pomalejší, bronzovou pozici získala Zuzana Železníková (Biathlon Halenkovice, 3:30).

Říjnový běh na 2 míle ve Zlíně doprovázelo poměrně příznivé počasí. Bylo polojasno, 20 stupňů. Foukal ale silný vítr. Na startu se objevilo 44 mužů, 19 žen, 7 kluků a 7 holek.