„Stav je stále stejný. Riviéra je v nabídce realitní kanceláře a cena je zatím pořád čtrnáct milionů korun,“ sdělil Blažek.

Do koupaliště je však podle něj potřeba minimálně další tři miliony investovat, aby splňovalo hygienické požadavky.

„Je potřeba upravit vanu a zbudovat sociální zařízení. Dávat do něj finance je však samozřejmě možné donekonečna,“ podotkl Blažek.

O koupi uvažuje i magistrát. Podle Ondrové by se mohl rozhodnout už na jaře.

„Je to stále v úvahách. Momentálně se zabýváme důležitějšími věcmi, jako jsou dostavba Kongresového centra, plánovaná stavba koupaliště na Jižních Svazích, rekonstrukce Stadionu mládeže či dělení majetku s odloučenou obcí Želechovice. Ještě v prvním čtvrtletí však o Riviéře budeme určitě jednat,“ potvrdila Ondrová.

Jak podotkla, záleží na financích, které bude mít město k dispozici. Koupaliště prý totiž rozhodně není výdělečná činnost, ba naopak. Ona sama však prý považuje za důležité, aby město s bývalým koupalištěm něco udělalo.

Riviéra - další memento Zlína, možná i budoucí torzo. Vzpomínáte si na slavné časy ještě slavnějšího koupaliště pod hradem? Co říkáte na to, že chátrá a není možné s takovým areálem zatím nic rozumného dělat? Hlasujte a diskutujte, vás názor nás zajímá.

„Osobně bych pro odkup určitě ruku zvedla. Řada lidí z Malenovic koupaliště využívala a chápu, že některým z nich jakoby nahrazovalo přes léto pobyt u moře,“ dodala primátorka.

Kdy by se mohli obyvatelé a návštěvníci Zlína na Riviéře rekreovat, však zatím s jistotou říci nedokázala.

„Čím dříve, tím lépe, ale nyní časový horizont stanovit ještě nelze,“ doplnila Ondrová.

Podobného názoru je i radní Josef Devát (KDU-ČSL).

„Vzhledem k tomu, že se Riviéra ruinuje a nic se s ní neděje, jsou dvě možnosti. Soukromníci či radnice. Ale soukromníci se nehrnou, jelikož je to podnikání rizikové, závislé na počasí, tudíž nezbývá jiná možnost. Pro odkup bych hlasoval, vidím jej jako smysluplný a obnovení areálu jako potřebné pro občany,“ uvedl Devát.

Jak by hlasoval, zatím neví radní Vladimír Řihák (ČSSD).

„Obecně mi ale připadá vhodnější postavit koupaliště na našich pozemcích, než nějaké odkupovat,“ sdělil Řihák.

V rozpočtu zlínského magistrátu zatím případné plány s koupalištěm nefigurují.

„Samozřejmě ale jde rozpočet v průběhu roku změnit. O Riviéře jsme několikrát už jednali, výstup ale zatím nepadl,“ sdělil Hladík. Dodal, že získání financí na koupaliště z evropských fondů nevidí příliš reálně.

„Čerpat na oblast volnočasových aktivit je v posledních letech poměrně komplikované,“ objasnil.

Riviéra fungovala od roku 1993 a pyšnila se ve své době největším toboganem v České republice v délce 102 metrů. V letní sezóně v roce 2007 však už koupaliště otevřeno nebylo.

„V té době nám zakázala provoz hygiena a my už jsme do něj investovat nechtěli. Jednak by se nám náklady nevrátily, jednak se zabýváme ještě jinými činnostmi,“ připomněl jeden z majitelů Blažek.

Potvrdil, že koupaliště koupil v roce 1992 od státu za 1,6 milionů korun a dalších devět milionů se do něj následně investovalo.

Město Zlín už v roce 2000 odkoupilo za více než deset milionů korun od Blažka Koupaliště Zelené, které se v letních měsících těší obrovské návštěvnosti.

A jistě by se těšila i Riviéra, kdyby se znovu otevřela, míní sedmašedesátiletá Věra Vaculovičová ze Zlína-Malenovic. „Mělo by se s ní něco udělat. Pamatuji, že jsem se tam chodívala koupat ještě zamlada. Teď je tam i tobogán a je škoda, že to chátrá,“ sdělila Vaculovičová.

Jednatřicetiletá Petra Menšová z Malenovic by byla rozhodně pro variantu, aby koupaliště získalo do vlastnictví město.

„Často jsem tam chodila a teď musím jezdit do Topolné. Takže bych otevření Riviéry každopádně uvítala,“ vysvětlila občanka.