Příslovečnou poslední kapkou se stalo zpřísnění hygienických podmínek. "Ne ovšem v kvalitě vody, s tou problém nebyl. Museli bychom však vylepit bazénovou vanu plastem a mimo jiné i zvýšit počet sprch, což by představovalo investici pět až deset milionů korun," povzdechl si jeden ze čtyř spolumajitelů Riviéry Zdeněk Blažek.

Doposud mělo malenovické koupaliště z nařízení hygieniků výjimku, její platnost však letos končí. "Někomu se může vyhláška líbit a někomu ne, ale pro mě je závazná. Musím se jí řídit," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice ve Zlíně Olga Gröschlová. Nynější vlastníci koupili zařízení v roce 1993 od státu za 1,6 milionu korun, teď ho chtějí prodat. "Bylo v dezolátním stavu, dali jsme další čtyři miliony za opravy, a potom ještě jeden a půl milionu na tobogan. Pocházím odtud, takže je to pro mě i tak trochu srdeční záležitost, ale Riviéra byla už dlouho ztrátová," vysvětloval Blažek. Najít kupce bude podle něj velmi těžké, přál by si, aby prodej vynesl aspoň čtrnáct milionů korun.

Objekt nabízí potenciálním zájemcům uherskohradišťská společnost Real Moravia. "Doposud se nikdo neozval," sdělil realitní makléř Roman Gloza. Ani město Zlín o investici do rekreačního areálu prozatím neuvažuje. "Možná v letech 2010 až 2013, to ovšem závisí na dalších jednáních," nechtěl předjímat náměstek primátorky Miroslav Hladík.