Hlavním organizátorem je Zdeněk Hrachový, který festival pořádá s láskou k hudbě.

„Zvu si takové kapely, které mám sám rád a chci, aby si je poslechli i ostatní. Moc se na festival těším,“ říká Zdeněk Hrachový, kapelník skupiny Fleret.

Na festivalu se představí známí umělci jako je Folk Team, Ivan Hlas Trio, Laura a její tygři a samotný Fleret s dcerou Jarmily Šulákové Zuzanou.

Festival je letos zasvěcený právě narozeninám Jarmily Šulákové, která by příští týden oslavila devadesát let. Návštěvníci se tak mohou těšit na její písně v podání Zuzany Šulákové a zpěvačky Lucie Bakešové.

Na třináctý ročník festivalu se těší také Karel Šůcha, kapelník skupiny Laura a její tygři, která na festivalu zahraje již po třetí.

„Rádi se tam vracíme. V Zádveřicích je vždy výborné publikum, které je na Moravě asi více zvyklé na živou hudbu než v Čechách. Je velmi vřelé a díky tomu po celou dobu festivalu panuje skvělá atmosféra,“ chválí si atmosféru Karel Šůcha.

Organizátoři zajistili pro návštěvníky parkování a stanování hned vedle areálu zdarma. Festivalu se účastní vždy kolem tisíce lidí.

„Jezdí za námi fanoušci, s kterými se tam setkáváme pravidelně každý rok. Vznikají tam přátelství a toho si vážíme,“ říká Zdeněk Hrachový.

Karolína Machů