Učitelky s ukončením smlouvy nepočítaly. Ředitelka ale tvrdí, že jednala v souladu se zákonem

Projednával se na ní odchod učitelek mateřské školy, Renaty a Martiny Smutné. Ohlasy rodičů mluvily za vše.

„Paní učitelky Smutné jsou velmi oblíbené u našich dětí, a tak nás překvapilo, když oznámily, že odcházejí,“ sdělil jeden z rodičů Jan Mazáč. Ani dalšímu z rodičů se jednání ředitelky Zycháčkové nezdá korektní.

„Pokud pracuji, co mi síly stačí, tak bych ani já nepředpokládala, že mi smlouvu neprodlouží. A myslím si, že paní učitelky dobře pracovaly,“ přiznala Barbara Vlková.

Ředitelka Zycháčková se však brání. „Bylo jim sděleno víc jak dva měsíce dopředu, že jim smlouva končí. Je to v souladu se zákonem.V současné době není možnost je v mateřské škole zaměstnat,“ dodala.

Na místo učitelek Smutných nastoupí dvě nové učitelky, které jsou zaměstnány v jedné z otrokovických školek. „Jedna z nastupujících učitelek, která nás má nahradit, nemá potřebnou kvalifikaci,“ doplnila Romana Smutná.

Smutné tvrdí, že se schůze nechtěly zúčastnit, ale poté, co se dozvěděly, že se ředitelka Zycháčková informuje o jejich minulých pracovištích, změnily názor. „Jednoduše na nás hledala nějakou špínu,“ informovala Martina Smutná.

Ředitelka podotýká, že vůči slečnám Smutným nemá žádné výhrady. „Není to žádné vyhazování, žádný boj proti nikomu. Je to situace, která vznikla, je sice nepříjemná, ale je to tak,“ doplnila.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Rodiče ovšem zastávají jiný názor. „Podle mě si jistá paní vedoucí učitelka potřebuje umístit svou dceru na místo paní učitelek Smutných,“ dodala Vlková. „Mně nejde o to, aby moje děti učil speciální pedagog, ale aby měl oprávnění,“ sdělil Mazáč.

Slečny Smutné tvrdí, že ředitelka nechtěla prodloužit smlouvu ani jedné z nich. „Nejprve přišla s tím, že kdybychom nebyly dvě, tak by mohla jednu zaměstnat. Když jsme řekly, že na tento návrh přistupujeme, už se k tomu více nevyjádřila,“ vysvětlily Smutné.

Ředitelka dodala, že zaměstnat slečny Smutné v budoucnosti je možné, pouze za předpokladu, že se uvolní místo.

Podotýká také, že schůze byla určena rodičům, ale ti se dostavili ve velmi malém počtu. Na to má vysvětlení jeden z rodičů.

„Podle mého názoru byla účast tak malá, protože rodiče mají strach. Jejich děti budou chodit do školky i nadále, a tak se obávají, co se může stát,“vysvětlil Vlk.

Ředitelka Zycháčková má pod správou všech šest otrokovických školek. Jak sama tvrdí, není to lehká práce. Rodiče se ohrazují, že pokud práci nezvládá, neměla by mít pod správou všechny školky. Toto rozhodnutí však činí město. „Ředitel každé příspěvkové organizace je vybírán na základě výběrového řízení. Do jeho pravomoci spadá řízení celé organizace, včetně řízení pracovně právních vztahů,“ sdělila mluvčí Lenka Krupková.

Slečny Smutné se zřejmě do otrokovické školky nevrátí, ale rodiče dětí jim přesto vyjadřují podporu. „Myslím si, že slečny Smutné se pro tuto práci narodily,“ dodal Mazáč.