„Strašidelná prohlídka hradu má ze všech našich akcí prozatím největší popularitu a tradici. Letos jsme uspořádali již devátý ročník a očekáváme, že přijde stejně jako loni okolo tisícovky lidí,“ přiblížil člen spolku přátel hradu Lukova a místostarosta stejnojmenné obce Jiří Holík.

Asi třicetičlenné skupinky převážně rodičů s dětmi vstupovaly do hradu v půlhodinových intervalech. Stejnou dobu trvala i samotné prohlídka. Už při vstupu do první brány vyběhlo na návštěvníky ošklivé křičící monstrum. Pro ty nejmenší tak strašení právě začalo.

V útrobách hradu pak příchozí narazili na smrťáka, vodníka, tančící víly, čarodějnici na motorovém koštěti či na bílou paní. Kdo se ale opravdu bál, k tomu byla strašidla mírná. Vždyť se za maskami schovávali členové spolku přátel hradu Lukova a někdy i tamní dobrovolní hasiči.

Ten, kdo měl odvahy více, mohl se s čarodějnicí projet na jejím pekelném stroji, vyfotografovat se s hejkalem nebo se zcela z blízka nechat uchvátit plivačem ohně.

Jedněmi z rodičů, kteří své děti na hrad Lukov přivedli, proto aby je přesvědčili, že mají být hodné, protože strašidla opravdu existují, byla například Silvie Plachetková ze Šanova na Slavičínsku.

„Náš dvouletý i čtyřletý syn se skutečně báli. Doufám, že jim respekt vydrží co nejdéle,“ svěřila se spokojená maminka.

„Akce je skutečně určena především dětem. Přicházejí ale i jejich rodiče a prarodiče, a myslím, že každý si tady dnes najde to své,“ doplnil za pořadatele Holík.

Peníze, které se za strašidelné prohlídky posbírají poslouží na nutné opravy a rekonstrukce hradu.

Mezi dalšími akcemi, které se na hradě Lukov chystají, vzpomenul místostarosta chystaný zářijový Den bez bariér, kdy se organizátoři pokusí na hrad dostat co nejvíce těch, kteří se sem běžně jen tak nepodívají.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.