Centrum pro rodinu Zlín totiž pořádá Sobotní rybářský tatinec na ledě. Zájemci se mohou 16. ledna od 10 hodin sjíždět k dolnímu rybníku Argalaška ve Hvozdné, kde se bude akce konat.

„Vše se bude odvíjet hlavně podle počasí. Pokud bude dostatečně silný led, vyvrtáme v něm díry, pokud ne, budeme rybařit z břehu,“ uvedl organizátor z Centra pro rodinu Zlín Josef Červenka.

Prvních patnáct příchozích, kteří nemají prut, si jej budou moci vypůjčit. Kdo chce mít jistotu, že na něj náčiní vyjde, může se předem na telefonním čísle 732 376 193 domluvit. Rozhodně by si však nikdo neměl doma zapomenout pevné boty, pláštěnku, vak na úlovek a svačinu, i když i drobné občerstvení v podobě špekáčků k opékání bude na místě připraveno. Pro děti jsou nachystány i soutěže, třeba lov papírových rybiček.

„U rybníka s námi bude i pět členů rybářského svazu, kteří vysvětlí jak správně chytat a dětem zodpoví na všechny otázky,“ dodává Červinka.

Pokud budou tatínci s dětmi s prutem šikovní a nějakou rybku uloví, mohou si ji za sto korun a částku dle druhu a váhy odkoupit. Povolenky či jiné finanční částky nebudou potřeba. „Přijet mohou celé rodiny, rozhodně nemusí jít jen o tatínky s dětmi od tří let. Na naše setkání někdy chodí třeba jen maminky. Začínali jsme s šesti lidmi, dnes se nás schází šedesát,“ dodává Červenka. Dalšími akcemi Centra pro rodinu bude Tatinec na chatě a karneval ve Zlíně.