Česká pošta v rámci transformace vloni zrušila tři stovky poboček.

Mezi nimi také poštu v ulici L. Váchy na Podhoří. Šlo tehdy o jedinou změnu, kterou ve Zlíně uskutečnila. Podle České pošty byla pobočka zrušena proto, že sídlí v soukromých prostorách. Od jejího zrušení uplynul přesně rok. Na absenci pošty si lidé na Podhoří zvykli.

„Nic jiného nám taky nezbylo,“ krčí rameny Věra Výchopňová, která žije v jednom ze sousedních bytových domů.

Takto vypadala pobočka na Podhoří:

Fotogalerie: Zlín Česká pošta pobočky rušení na Podhoří

„Někdo začal dojíždět na jiné pobočky, jiní se snaží poště úplně vyhýbat. Každý se přizpůsobil podle svých možností. Pošta tady ale rozhodně chybí, především seniorům,“ dodává.

Její slova záhy potvrzuje seniorka Marie Doleželová.

„Je to pro mě komplikace. Nezvykla jsem si a asi ani nikdy nezvyknu. Musím dojíždět na poštu do centra Zlína, což je v mém věku složité. Vůbec nerozumím tomu, proč se tady pošta zrušila. Byla tady dlouhá léta a lidé ji hodně využívali,“ říká.

Změna se naopak vůbec nedotkla třicátníka Davida.

„Poště se dlouhodobě vyhýbám. Všechny balíky si nechávám zasílat jinými společnostmi. Ostatní věci se snažím řešit přes internet. V podstatě jsem tuhle změnu téměř vůbec nepocítil,“ vysvětluje.

Ve městě tak od loňského roku dále funguje kromě hlavní pošty v baťovském areálu ještě dalších pět poboček včetně depa.

„V souvislosti s loňskou redukcí poboček na legislativou určený rámec 2900 poboček nezaznamenala Česká pošta žádný zásadní problém,“ říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Poště ubyli klienti.

„Pokud porovnáme počet klientů, kteří navštívili všechny pošty v celé republice v letošním květnu s loňským květnem, došlo k jejich poklesu o více než třicet tisíc,“ dodává mluvčí.

Celkově pošta loni zrušila ve Zlínském kraji čtrnáct poboček. Nejvíce jich ubylo na Vsetínsku, kde zaniklo sedm poboček. O čtyři pošty přišli lidé na Uherskohradišťsku, dvě se zavřely v Kroměříži. Pošta na Podhoří byla jedinou pobočkou, která se na Zlínsku zrušila.