„Setkání obcí stejného názvu se vrací do Rokytnice po pěti letech. Této akce se pravidelně účastní občané ze tří moravských a dvou českých Rokytnic,“ přiblížil starosta Rokytnice Antonín Goňa s tím, že uvítají českou Rokytnici nad Jizerou, Rokytnici v Orlických horách, moravský městys Rokytnici nad Rokytnou a Rokytnice z okresu Přerov.

Setkání zahájil v pátek ve 20 hodin společenský večírek, na kterém zahraje skupina Focus Rock. „V sobotu dopoledne se koná turnaj ve stolním tenise, po celý den se hraje fotbalový turnaj ve skupinách a od 15 hodin uvidí účastníci setkání netradiční požární útok,“ uvedl Goňa. Večer zahraje skupina Quatro.

„V neděli pokračuje od 9.30 hodin hasičská soutěž a budou odehrány fotbalové zápasy o konečné umístění. Finále fotbalového turnaje je naplánováno na 13.30 hodin. V 15.30 hodin následuje vyhlášení výsledků ve všech kategoriích, předání pohárů a ocenění a ukončení 38. ročníku Setkání Rokytnic ČR,“ doplnil starosta.

Setkání Trnav se tentokrát uskuteční v Trnavě na Vizovicku. Akce s dlouholetou tradicí má letos na programu už svůj 17. ročník. „V jejím pořádání se pravidelně střídá slovenské město Trnava a jednotlivé obce stejného názvu. V sobotu k nám tak dorazí zástupci z celkem pěti Trnav. Kromě nás a stejnojmenného slovenského města se setkání zúčastní ještě Trnava u Třebíče, Trnava u Hradce Králové a Trnava pri Laborci,“ vyjmenovala starostka vesnice na Zlínsku Marie Bořutová.

Stěžejní náplní setkání je soutěž hasičských družstev, která na fotbalovém hřišti v Trnavě odstartuje v 10 hodin. „Připraveno je i vystoupení sokolníků, šermířů, oblíbená zumba nebo představení hasičské techniky. Od 18 hodin pak ochotníci z Hvozdné zahrají ve stodole na Rozcestí divadelní představení Vydrž, miláčku,“ doplnila trnavská starostka.

VIKTOR CHRÁST, ANNA NOVOTNÁ