Stojíte na startu třetí druholigové sezony ve Zlíně. Jak se cítíte?

Už se těším. Přijde mi, že u nás pořád jen trénujeme, pak odehrajeme pár mistrovských utkání a zase trénujeme. Chtělo by to více soutěžních zápasů a hrát v letních měsících, kdy je dobré počasí a kvalitní trávníky. Myslím si, že by bylo lepší hrát jaro-podzim, s jedním přípravným obdobím v zimě.

Druhou ligu už máte dostatečně osahanou. Co čekáte od nadcházejícího ročníku?

Doufám, že v něm bude více fotbalovosti. Hlavně od nás čekám kvalitní a vyrovnané výkony po celou sezonu, a to jak doma, tak i venku. Mužstvo zůstalo pohromadě, což by se mělo pozitivně projevit na naší souhře.

Ševci se od léta snaží přejít na nový herní systém, který je hodně náročný na fyzičku. Jak se vám tato změna zamlouvá?

Nejde o nový herní systém, ale o způsob rozestavení hráčů. V přípravě nám to celkem fungovalo, ale hráli jsme ve většině případů proti slabším soupeřům. To, jak dobře jsme tuhle změnu zvládli, nám ukážou až mistrovské zápasy. Umíme hrát v několika různých způsobech rozestavení, podle toho, který v danou chvíli bude pro nás nejvýhodnější.

Už dvakrát jste byl u výborného podzimního startu ševců. Je v silách mužstva ukázat soupeřům záda hned na startu i do třetice?

Určitě ano a nejenom to. Mužstvo má na to, aby drželo přední pozice po celou sezonu. Nicméně důležitější než start bude umístění mužstva na konci sezony. Ideální bude dobře odstartovat a být na špici až do konce soutěže. (Smích.)