Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozbitá cesta je pryč. Do Halenkovic se jezdí po novém

Halenkovice - Téměř dvouapůlkilometrová silnice zHalenkovic do Napajedel má nový koberec iznačení. Halenkovičtí řidiči už tak nemusejí po několika měsících objíždět trasu přes Spytihněv. Opravenou cestou jsou nadšeni.

22.11.2008
SDÍLEJ:

Nová cesta v HalenkovicíchFoto: DENÍK/Marek Gerhard

Komunikace třetí třídy měla řadu let nerovný povrch a byla plná děr, zejména kvůli těžkým nákladním automobilům, které po ní často jezdí. Plně naložené totiž převážejí materiál z blízkého kamenolomu.

„V porovnání s jinými se jedná o méně frekventovanou cestu, ale s mimořádně těžkou dopravou,“ potvrdil bývalý krajský radní pro dopravu Petr Hradecký.

Silnice tedy vyžadovala nejen položení nových živičných vrstev, ale i odvodnění, obnovu příkopů, osazení svislých dopravních značek a směrových sloupků. Cena opravy se tudíž vyšplhala téměř na dvacet milionů korun. Z větší části financovalo rekonstrukci Ředitelství silnic Zlínského kraje, osmi miliony přispělo i Ředitelství silnic a dálnic, které trasu často využívalo v souvislosti s výstavbou silnice I/49 a obchvatu Otrokovic.

„Jsem strašně rád, že se to za pomoci kraje povedlo. Myslím, že tak kvalitní trojková cesta v regionu není. Co mi říkali pamětníci, za posledních šedesát let takovou silnici nepamatují,“ pochvaloval si halenkovický starosta Jaromír Blažek.

Řidič Milan Bieberle z Halenkovic s ním rozhodně souhlasí.

„Je to super. Předchozí cesta byla v totálně havarijním stavu, nedalo se po ní téměř jezdit. Přestože to byla velká investice, naprosto splnila svůj účel,“ míní Bieberle.

Že se jezdí po nové silnici lépe, potvrdil i místní občan Jiří Pavelka.

„Jen si myslím, že mohla být v zatáčkách rozšířena. Dva kamiony se tam špatně vyhýbají,“ dodal

Autor: Marie Šidlová

22.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení