Řidič měl s touto partičkou dost velkou trpělivost. Mladí muži byli natolik opilí, že když autobus zastavil na jedné zastávce, dva z nich doslova z vozu vypadli. A protože se neměli k tomu, že by chtěli do autobusu zpět nastoupit, zavřel šofér dveře s tím, že pojede dál. Dvojice mladíků se najednou vzpamatovala a začala mu zvenku vulgárně nadávat. Trpělivý šofér jim proto otevřel dveře a čekal, že nastoupí. V tom se jeden z nich se začal drát k němu do kabinky, a když se mu to nepodařilo, vyšel ven, vzteky ulomil zrcátko, rozbil ho a pak vzal nohy na ramena.

„Šofér proto zavřel všechny dveře a přivolal strážníky, vzhledem k možné identifikaci pachatele zbylými podnapilými kamarády. Jeden z nich však stačil před příjezdem hlídky poškodit dveře autobusu, když se násilím snažil dostat ven,“ sdělila mluvčí městské policie Šárka Škubalová.

Vzhledem k tomu, že na dveřích vznikla škoda kolem deseti tisíc korun, pětadvacetiletého výtržníka hlídka zadržela a přivolala státní policii. Svému trestu neušel ani uprchlý pachatel. Dopravní společnosti totiž způsobil škodu na zrcátku za osm tisíc korun. Jednadvacetiletého mladíka se podařilo strážníkům polapit na sídlišti Jižní Svahy. Oba hoši měli v dechu takřka dvě promile. Nyní nejenže budou muset zaplatit škodu, ale také je v nejhorším případě čeká vězení.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.