„Rozhledna bude mít podobu věže na kruhovitém půdorysu o výšce sedmatřiceti metrů. Předpokládaný termín dokončení stavby je letošní říjen,“ potvrdila starostka Seninky Marie Řezníčková.

Rozhledna spadá do rozsáhlejšího společného projektu obcí Hornolidečska a Púchovské doliny. Jeho součástí je i výstavba další rozhledny ve slovenské obci Dohňany a zbudování naučné stezky, která oba turisticky atraktivní objekty propojí.

„Tato trasa, jejíž část budeme jako partnerská obec realizovat, bude propojena i s naučnou stezkou Vařákovy paseky,“ poznamenala Řezníčková.

Sdružením se na pokrytí celého projektu podařilo získat 15 milionů korun z evropského Operačního programu přeshraniční spolupráce SR-ČR. Náklady na samotnou rozhlednu na Vartovně činí zhruba osm a půl milionu korun, včetně okolních úprav.

Kopec Vartovna je pro stavbu rozhledny ideálním místem. Nabízí výhled na Javorníky, Hostýnské i Vizovické vrchy a je též přirozenou turistickou křižovatkou.

„Je to trochu opomíjená část Valašska a je jen dobře, že tam taková stavba vznikne. Vartovna je zajímavé místo a rozhledna jí dodá na atraktivitě,“ uvítal už před časem Petr Woller z Klubu českých turistů Vsetín.