Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malá pošta má na náměstí zůstat. Jisté to však není

Zlín - Pošta z centra Zlína nezmizí. Alespoň to tvrdí představitelé magistrátu, kteří také v minulých dnech poště kývli na požadované prostory. Malé pobočce s dvěma přepážakami bude muset uvolnit místo Galerie pod Radnicí.

25.6.2013 16
SDÍLEJ:

V nové poště se to v posledních dnech hemží řemeslníky. Ti měli například za úkol umístit přepážky.Foto: DENÍK/J.Zavadilová

Nevznikne však dřív než na podzim a ani to ještě není stroprocentní.

Pošta je totiž ve svých nejnovějších vyjádřeních značně opatrná a očividně si nechává otevřená zadní vrátka. V rukou totiž nemá magistrát žádnou podepsanou smlouvu, ale jen ústní slib generálního ředitele daný primátorovi a písemný příslib vedoucího oddělení investičních akcí Morava Martina Navrátila.

„Co se týká pobočky na náměstí, dohodli jsme se se zástupci magistrátu města Zlín, že po přestěhování pobočky z centra budeme sledovat potřeby občanů města. A v případě, že bude zvýšená poptávka po našich službách v této oblasti, budeme na to reagovat otevřením přepážek v místě stávající galerie. Žádný termín však nebyl stanoven a ani nebyla podepsána žádná smlouva," uvedla Marta Selicharová, mluvčí České pošty.

Mezi další místa, která město nabízela, patřila například nynější „Minutka" na náměstí či bývalá prodejna Akordu.

Pošta zvažovala také prostory současného infocentra a v nabídce bylo také zřízení několika přepážek ve Zlatém jablku.

O zřízení alespoň několika podacích míst usiluje město od chvíle, kdy byl oznámen úmysl odejít z náměstí Míru.

„Desítky let jsou lidé zvyklí chodit na náměstí. Tyto návštěvy často spojují s pochůzkami na radnici či nakupováním. Považovali jsme nutnost dosáhnout toho, že zde zůstanou alespoň některé přepážky. Je dobře, že jsme se nakonec dohodli," konstatoval druhý náměstek primátora Aleš Dufek, který společně s primátorem Miroslavem Adámkem vedl v této věci řadu jednání.

„Každá změna si vždy vyžádá nějaké protesty. Mě stěhování nevyhovuje z jednoho jediného důvodu. Bydlím i pracuji v centru takže jsem to měl na poštu pár minut pěšky. Jinak je mi to jedno," svěřil se jeden z klientů y Milan Odstrčil ze Zlína.

Pro kritiku však nejde daleko další ze Zlíňanů Pavel Dluhoš.

„Oočividně jim nejde o lidi, ale o zisk. Jim je jedno kam a jak daleko budou lidé chodit. Hlavně, že dosáhnou provozních úspor," domnívá se.

Samotný magistrát z „vyhazovu" galerie nadšený není, ale upřednostnil zájem vyššího počtu lidí.

„Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec jsme upřednostnili zájem veřejnosti. S provozovatelem galerie jsme se dohodli na ukončení smlouvy a snažíme se pro něj najít jiné vhodné prostory," prohlásil Miroslav Adámek.

Oblíbenou prodejní galerii tak čeká stěhování.

„Máme na to dva měsíce. Už se tím zabýváme, ale konkrétně nic v hledáčku nemáme. Pokud si však má galerie udržet zákazníky a i jistou míru úrovně, je jasné, že nové prostory musí být opět v centru. Město nám jiné prostory nenabídlo, ale primátor slíbil pomoc," sdělil Deníku Otto Kamenský, majitel Galerie pod Radnicí.

Kam a proč Jako hlavní důvod stěhování podle mluvčího radnice Zdeňka Dvořáka uvedla Česká pošta fakt, že v současném objektu na náměstí Míru platí vysoký nájem. Své nové sídlo v bývalém továrním areálu chtěla Česká pošta otevřít k 1. dubnu, nakonec tento termín o několik měsíců posunula. Stane se tak až tuto neděli. „Základní nedostatky, na které od počátku upozorňujeme, ale ani tak pošta nevyřešila a hned tak nevyřeší. Mám na mysli především dostupnost prostřednictvím MHD. Handicapem je i to, že bývalý tovární areál se stále ještě „neusadil," upozornil Aleš Dufek.

Sbohem, náměstí. Pošta nabírá směr Svit

Sobota 29. června 2013 pravé poledne. Okamžik, kdy hlavní pobočku České pošty ve Zlíně na náměstí Míru definitivně opustí poslední zákazník. Završí se tak několikaměsíční proces plánů státního podniku, který po desetiletích centrum města opouští kvůli vysokému nájmu ve stávajícím objektu. Nová pobočka největší pošty v kraji se klientům otevře už tuto neděli.

„V sobotu poštu na náměstí Míru po skončení provozní doby uzavřeme a vypukne akce „kulový blesk", kdy hlavní pobočku během pár hodin přemístíme do areálu Svitu do 32. budovy," sdělil ředitel odboru komunikací České pošty Ivo Mravinac.

Podle něj by se nová pobočka měla zákazníkům v nových a moderních prostorách otevřít dle řádné provozní doby už v neděli. Plný provoz pak novou poštu čeká od pondělí 1. července. Po určitou dobu budou ve Svitu fungovat pošty dvě.

„Stávající malou pobočku, která již nyní v areálu funguje, necháme po přechodné období souběžně otevřenou zejména pro firemní klientelu, abychom zajistili plynulý rozjezd hlavní pošty na novém místě," vysvětlil Mravinac. Přechodné období by po-
dle něj mělo trvat asi měsíc. Poté bude menší pošta v areálu uzavřena.

Na žádost města mezitím pošta stále hledá vhodný prostor pro zachování několika přepážek v centru krajského města.

„Zatím nepadlo rozhodnutí. Najít odpovídající prostory je náročný proces, musí splňovat řadu technických parametrů," uvedla už dříve mluvčí České pošty Marta Selicharová. Město se státním podnikem v tomto směru spolupracuje a nabídlo několik vhodných prostor.

„Finální rozhodnutí je ovšem zcela na vedení podniku," uvedl před časem mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Menší pobočka v centru města by se podle odhadů pošty mohla otevřít zákazníkům pravděpodobně na podzim letošního roku. (thy)

Autor: Tomáš Hyánek

25.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 16
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh v Besedě v Otrokovicích.
AKTUALIZOVÁNO
30

Kabelkový veletrh v Otrokovicích: Odnesli si radost a pomohli Naději

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
1 51

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení