S kolegou Freundem objíždějí už skoro rok kulturní domy


Komik totiž nepřestává lidi bavit. Jen teď se svými pořady objíždí Česko. Pomáhá mu v tom jeho kolega Petr Freund. Ve středu dorazil Izer i do Masters of Rock Café ve Zlíně. Nebyl tu poprvé. „Když se řekne Zlín, vždycky si vybavím dobrou mexickou hospodu,“

* Nestýská se vám trochu po televizních kamerách?


Ani ne. Ta práce, kterou děláme teď, je trošku jiná. Bude to rok, comámev televizi pauzu a myslím, že to ani není na škodu.

* Je hodně velký rozdíl mezi živými vystoupeními před lidmi a televizní zábavou?

V televizi se dá cokoliv, co se nepovede, vrátit. Při živém hraní ne. Natáčení v televizi byl navíc obrovský záhul. Když hrajeme na živo,máme jeden pořad, který vydrží tak dlouho, než se objedou kulturáky po celé republice. To znamená rok, rok a půl. S novým pořadem budeme vyjíždět na jaře.

* Jak reagují politici, herci a zpěváci na to, že si z nich utahujete? Hrozil vám už někdo někdy žalobou?

Ne. A myslím si, že se žádný politik ani neozve, protože oni dobře vědí, že si z nás všech dělají větší srandu nežmyz nich.

* Dřív jste spolupracoval s Markem Dobrodinským, teď už nějaký čas tvoříte dvojici s Petrem Freundem. Je pro vás důležité mít vedle sebe spoluhráče?

Určitě ano. Jednak je dobré mít na fóry nahrávače a navíc potřebuji muzikanta. Po všech stránkách jsem teď spokojený, protože Petr je jako muzikant skvělý. Jezdím i sám, ale to se týká hlavně firemních večírků.

* Mají na večírcích nějaké speciální požadavky? Nebo nechávají na vás, čím je pobavíte?


Někdy se snaží vymýšlet nesmysly. Tak jim to musíme vyvrátit a nakonec zahrajeme to, co je vyzkoušené. Tvořit pro každou firmu extra program prostě nejde.

* Název show Dnes vás baví holohlaví je založený na tom, že vy ani váš kolega Petr Freund už nemusíte před zrcadlem řešit problém, co s bujnou kšticí. Kdy jste dospěl k bezvlasatosti?

Před deseti lety jsem nosil vlasy nahoře delší a vzadu vybrané. Pak jsem byl na dovolené v Bechyni. Šel jsem k holiči a seděli tam tři vojáci. Jednoho z nich jsem znal. Dal jsem se s nimi do řeči. Aprotože všichni předemnoušli do hola, tak seměholička zapomněla zeptat, jak chci ostříhat, a automatickymi mašinkou vyholila pruh někam do půlky hlavy a pak se zarazila a povídá: Jak to chcete? Nakonecmě oholila úplně a já jsem zjistil, že je to nejpohodlnější.

* O změně asi neuvažujete, že? To byste si museli vystoupení přejmenovat.

Příští pořad bude mít název Po plastice peoples. Tak třeba budeme mít zase vlasy…

* Umíte si vůbec představit, že byste se živil něčím jiným než humorem? Třeba zase jako opravář aut, kterým jste vyučený?

Určitě ne. Odté doby, co jsem se vyučil, se auta technicky hodně vyvinula směrem dopředu. Dělával jsem generálky avií. Ato je taky asi tak všechno, co bych dneska snad ještě zvládl. Pokud by ta avie byla stará…