Oba dravce ve spolupráci s pracovníky Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy a ochránci přírody ze sdružení Radhošť úspěšně zachránili.

Nejčerstvější případ se odehrál ve středu po půl osmé ráno. „Přijali jsme oznámení, že v areálu bývalé Osevy v Zemědělské ulici našel mladého dravce náhodný kolemjdoucí,“ přiblížil ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut. Strážci pořádku uložili vystrašeného ptáka do přepravního boxu a převezli jej na Správu CHKO Beskydy.

Pracovník Správy a zakladatel svazu ochránců přírody Radhošť František Šulgan prozradil, že mládě neutrpělo žádné zranění. „Pro podobné případy máme připravené klece, ve kterých můžeme dravce několik dní přechovat. Jakmile je to možné, převážíme je do Stanice pro záchranu živočichů v Bartošovicích,“ uvedl Šulgan.

To, že se mláďata dravců ve městě objevila, jej nepřekvapilo. „Víme, že sídlí nejméně na dvou místech. Například na kostelní věži. Mají tady dost potravy,“ prozradil Šulgan.

Podle jeho slov se mláďata zřejmě vydala na let, který byl prozatím nad jejich síly. „Když je poté lidé najdou, mylně se domnívají, že potřebují zachránit. Matky se o ně přitom dokáží postarat, i když jsou na zemi,“ upozornil Šulgan.