V současné době je na této cestě minimální možnost předjíždění, často se zde tvoří dlouhé kolony vozidel a objevují se zácpy kvůli dopravním nehodám.

„Rekonstrukce se dočká úsek v délce přibližně asi čtyř kilometrů, přičemž plánujeme rozšíření komunikace a stavbu přídavného stoupacího pruhu pro pomalá vozidla,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

Dodala, že zatím se připravuje investiční záměr, který ale dosud není schválen.

„Příprava stavby je zatím pozastavena, záměr je totiž nutné zapracovat do změny územního plánu obce Jasenná. To se však zatím nestalo,“ podotkla mluvčí ŘSD. Se zahájením stavby je však podle Vápeníkové možné, vzhledem ke stavu projednávání, počítat až po příštím roce. Zmínila, že to, kolik bude rekonstrukce stát, zatím není jasné.

Tomu, že by se mělo projednávání urychlit nasvědčuje i fakt, že úprava silnice byla v loňském roce zapracována do územního rozvoje kraje a tomu se musí obec Jasenná podřídit. Ta původně argumentovala tím, že rozšíření není nutné, protože by kamiony z obce měla po roce 2015 odvést plánovaná rychlostní komunikace R49.

„Byli jsme proti stavbě, protože to nijak neulehčí dopravě ve vesnici. Denně tudy projede kolem osmi tisíc aut. Dokonce jsme podávali na kraj i námitky. Ty však byly smeteny ze stolu a nám nezbývá než rozšíření silnice do změny územního plánu zaznamenat,“ povzdechl si starosta Jasenné Pavel Machovský.

Dodal, že nový plán by měl být hotový do konce tohoto roku.

Nezbytnost úprav vysvětlil ředitel ŘSD Zlín Karel Chudárek.

„Našim hlavním cílem je zlepšit dopravu a propustnost silnice. Zvlášť v zimě je silnice neustále ucpaná kamiony, kvůli kterým pak neprojedou ani osobní automobily,“ řekl Chudárek.

Na zlepšovák už se řidiči těší.

„Několikrát do měsíce tudy jezdím a musím říct, že teď je to tam opravdu hrůza, zvlášt v zimě, kdy to silničáři nezvládají. Už aby ta přestavba byla hotová,“ povzdechl si jeden z šoférů Gabriel Rechtorovič.