„Letošní ročník přilákal na start 70 závodníků. Náš limit je stanoven na 100. Účast je tedy pěkná,“ zhodnotila za pořadatele Kamila Nguyenová.

A jaká je tedy hlavní myšlenka překážkového běhu Run Rally?

„Běží se čtyři identická kola po dvou kilometrech. V každém z nich musí závodník zdolat 15 překážek. Časy jednotlivých kol se poté sčítají a ten s nejrychlejším časem – v součtu – vyhrává,“ vysvětlila Kamila Nguyenová. Pokud sportovec překážku nepřekoná, čeká ho trest v podobě pořádného „balíčku“ takzvaných angličáků, to znamená klik s výskokem.

Závod připomíná slavný Spartan Race. Není se čemu divit. Vždyť pořadatelem jsou členové místního spolku Spartan Training Group Holešov. A mnozí z účastníků považují Run Rally za přípravu na náročného Spartana.

Jak uvádí vedoucí spolku Kamila Nguyenová, rádi by pořadatelé zájemcům o tento netradiční sport nabídli možnost si poměrně náročné překážky spojené s běžeckým výkonem, vyzkoušet.

„Run Rally je určen jak náctiletým, tak dospělým. Jak sportovcům, tak široké veřejnosti. Po dlouhotrvající pandemii je to i způsob, jak se znovu nastartovat,“ dodává Nguyenová.

Na závodníky tak čekalo například lezení pod ostnatým drátem, ručkování, několik přeskoků přes zeď, šplh po lanu, házení oštěpem, ale i zdolání kontejneru naplněného až po okraj vodou.