Nejnavštěvovanějším střediskem je podobně jako loni Ski Areál Troják. Stav sněhové pokrývky: šedesát centimetrů až jeden metr.

„Podmínky jsou pořád ideální, rolba jezdí ve dne v noci,“ říká ředitel areálu Jakub Juračka. Sjezdaři si podle něj právě v těchto dnech nejlépe vychutnají jízdu za umělého osvětlení.

„Lidí na sjezdovkách je odpoledne méně, vrstva sněhu je pevná, proto si lyžaři vydatně zalyžují právě večer,“ dodává Juračka.

Podobně jako na Trojáku si milovníci zimních sportů užijí i na Rusavě.

„Ani u nás se nic nemění, v provozu jsou stále dva hlavní vleky a jeden dětský. Rovněž my máme půl až jeden metr sněhu,“ potvrzuje ředitel Ski Areálu Rusava Miroslav Ludvík.

Jak dodává, minulý týden byl z hlediska návštěvnosti slabší, ale teď by se situace měla opět zlepšit.

„Meteorologové hlásí od soboty sněžení a od úterý má zase mrznout. Tak uvidíme,“ nakolik se předpovědi vyplní,“ doufá Ludvík.

Zatím nejméně sněhu nabízí Tesák, kde navíc zrušili středeční a páteční večerní lyžování.

„Na sjezdovkách je od deseti do pětadvaceti centimetrů sněhu. Sníh je měkký, proto nechceme riskovat zranění lyžařů za umělého osvětlení,“ vysvětluje Jana Odvršová ze Ski Areálu Tesák.

Jestli se zruší i sobotní večerní lyžování, o tom se podle ní teprve uvažuje. Dva vleky na Cvičné louce každopádně jedou stále, naopak na Kyčeře se podobně jako v posledních dvou letech nejspíš ani letos lyžovat nebude.

A co říkají na večerní lyžařskou zábavu lyžaři?

„Určitě to láká hodně lidí, má to jiný nádech. Přijdete z práce domů, sednete do auta a pak se hodinu a půl proháníte na svahu. Je to prostě paráda,“ říká kupříkladu Ladislav Dvořák z Kroměříže.