V jeho vezírku mimo jiné uvázli i kapři těžší než dvanáct kilogramů, a tak si s přehledem odnesl zvláštní cenu předsedy místního rybářského svazu za součet dvou nejtěžších ušlechtilých ryb. Podle svých slov rybaří už dvacet let a ke koníčku jej přivedl otec. Nejoblíbenější místo? „Vítězí u mě Pálava, Nové Mlýny," říká rybář z Vlachovic.

Při šedesátém prvním ročníku oblíbených čtyřiadvaceti­hodinových závodů se u Luhačovické přehrady v Pozlovicích setkaly stovky rybářů nejen z Moravy, ale i z Čech a Slovenska. Úlovky byly pestré a tomu odpovídalo i množství kategorií a cen.

Obdarováni novým rybářským nářadím odcházeli lovci nejen nejtěžších kaprů, ale například i štik, línů, okounů nebo úhořů. Zoufat nemuseli ani ti, co třeba nic pořádného nechytli. V tombole se hrálo o takové ceny jako automobil z místního autobazaru, zájezd do Chorvatska či kapra podle slov rybářů velkého jako prase. Další výherci si pak domů odnášeli výstavní tolstolobiky.

„Tady každý něco chytl. Minimálně rýmu. Počasí bylo pro otrlé, ale nám to zas tolik nevadí. Naštěstí jsme měli dostatek vnitřních ohřívadel. Slivovice nepochyběla," smáli se rybáři Michal Kolouch a Hynek Šulej od Uherského Hradiště. V noci teplota nepříjemně klesala k nule, a tak se moravský nápoj první pomoci na březích konzumoval ve velkém.

„Před rybáři je potřeba smeknout. Počasí skutečně nebylo ideální. Všichni to ale zvládli se ctí," uznal Miroslav Horňák, předseda Rybářského svazu Luhačovického Zálesí.

Závodů o Putovní pohár Lázní Luhačovice se mohli zúčastnit rybáři od šestnácti let. Pro letošní ročník byl také snížený počet startujících rybářů. V Luhačovicích však myslí i na děti.

Už více než čtyři desítky let se tu konají také oblíbené rybářské závody pro děti.