„Vlaky vypravované v danou dobu tady chyběly. Spojení s Prahou se nyní dostane do dvou až tříhodinových taktů,“ komentoval vrchní přednosta uzlové železniční stanice Valašské Meziříčí Vítězslav Nesvadba zavedení nových rychlíků s odjezdem ze Vsetína ve 4.58 a z Prahy v 18.38 hodin.

Změny nastanou také v ostatních regionálních spojích. „Na žádost slovenské strany se odjezdy rychlíků mezi Prahou a Slovenskem posunou o třicet až šedesát minut,“ upozornil vrchní přednosta. Mimo to citelně prořídne skupina vlaků tříd Intercity a Eurocity.

„Příslušné spoje tady budou zastavovat v neztenčeném počtu,“ ujistil Vítězslav Nesvadba. „Stanou se z nich ale expresy s odpovídajícím snížením komfortu.“
Vzhledem k tomu, že příměstská doprava dozná jen nepatrných změn, stanou se pro cestující využívající služeb železnice tématem číslo jedna ceny jízdného.

„S novým jízdním řádem začnou platit nové tarify s poměrně složitým systémem slev. Doporučuji proto našim klientům, aby se o možnostech jejich čerpání informovali na webových stránkách Českých drah www.cd.cz, v pokladnách nebo ČD centrech,“ radí vrchní přednosta a dodává, že nový ceník ale nebude platit dlouho.

„Od 1. ledna příštího roku jízdné podraží, a to v souvislosti se zvýšením daně z přidané hodnoty z nynějších pěti na devatenáct procent.“