V tiskové zprávě to uvedla mluvčí zahrady Romana Bujáčková.

Oslava vysvědčení ve zlínské zoo má dlouholetou tradici a pokaždé se setkává s velkým ohlasem návštěvníků. „V posledních letech nabízíme volný vstup za pololetní vysvědčení bez ohledu na studijní výsledky. Tuto možnost např. během loňské víkendové akce využilo 400 školáků a studentů," uvedla Romana Bujáčková.

Procházku zimním areálem by si návštěvníci neměli nechat ujít. Ve venkovních výbězích uvidí slony, nosorožce, tygry, lachtany, velbloudy, africké antilopy, klokany a další exotická zvířata. Dvakrát denně, v 9.30 a v 15.00 hod, probíhá krmení tučňáků. Doporučujeme také zavítat k expozici pand červených v asijské oblasti zoo. Domovinou pand je předhůří Himálají, současné mrazivé počasí jim tak naprosto vyhovují. Pokud by náhodou při procházce areálem prochladli samotní návštěvníci, stačí vejít do tropické haly Yucatan. Bez ohledu na to, kolik stupňů pod bodem mrazu teploměr ukazuje, je v hale stále kolem 21 stupňů. Příjemně je i v dalších pavilonech – v pavilonu slonů, afrických kopytníků a v teráriích. „K dispozici je také restaurace Tyrol poblíž zámku Lešná. Má otevřeno každý den a nabízí občerstvení i teplá jídla," doplnila Bujáčková.

Pro návštěvu lze stále využít snížené zimní vstupné, které platí až do 9. března 2014. Vstupenka pro dospělé tak činí 80 Kč, pro studenty a seniory 60 Kč, pro děti od 3 do 15 let 40 Kč. Děti do 3 let mají vstup do zoo po celý rok zdarma.

ZOO Zlín je otevřena každý den v roce. Do konce února je otvírací doba od 8.30 do 16.00 hod., v březnu pak do 17.00 hod.