„ Jde o kvetoucí slivoň třešňovou 'Nigra', která je běžněji známa pod názvem myrobalán červenolistý," uvedl mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák s tím, že tato dřevina je okrasná květem a barvou listu.

V Sadové roste již přibližně patnáct let a daří se jí. „Snáší dobře městské prostředí," vysvětlil mluvčí.

To je také důvod, proč její výskyt ve Zlíně není nijak výjimečný. „Lidé jej mohou spatřit například na Benešově nábřeží na levé straně Dřevnice, na Jižních Svazích na Honech IV," upřesnil Dvořák.

Péče o tyto stromy není nikterak náročná a ani odkvetlé květy nevyžadují speciální úklid.

Dobrý den, Zlínsko

Kdybyste někdo náhodou při procházce Zlínem našli opuštěnou čelist, jen tak se válet na ulici, tak ta je prosím moje. Upadla mi konkrétně předevčírem, když jsem procházel kolem ulice Sadová v centru města.

Byl jsem natolik šokován pohledem na okolí, že už jsem ji ani nezvedal. Několik minut jsem jen zíral a říkal si, že asi sním. Toto přece nemůže být ve Zlíně. Taková přírodní nádhera a ta vůně, která se ze Sadové line.

Všeho hned nechte a běžte se tam podívat, nadechnout se a na chvíli zapomenout, že na jiných místech ve městě se teď hojně kácí. Toto se musí opravdu vidět. Hledal jsem ráj se zlatými palmičkami a našel ulici Sadovou ve Zlíně. A pokud jsem vás nepřesvědčil, nechte se zlákat fotogalerií… Tomáš Hyánek