K ničení si výtečník vybral dobu, kdy byla silnice z Šelešovic do Zdounek uzavřena kvůli opravě železničního přejezdu. „Viník záměrně zvolil čas, kdy věděl, že nebude rušen. Netuším, kdo to mohl být, ale na poškození značky si dal pořádně záležet,“ zlobil se včera starosta Šelešovic Josef Palička.

Dodal, že to v obci není první případ. „Během uplynulých dvou let je to už podruhé. Předtím někdo přemaloval všechny cedule,“ podotkl starosta. O výměnu zničené značky se postará Středisko správy a údržby silnic ve Zdounkách, pod které Šelešovice spadají.

„Ceduli musíme vyměnit, už máme objednanou novou,“ informoval vedoucí střediska Pavel Dvořák s tím, že na Zdounecku jde o první případ, kdy vandal takřka dokonale ukazatele přepsal. „Prozatím jsme tu měli jen zastříkané značky,“ vysvětlil Dvořák.

Podle mluvčí kroměřížské policie Květoslavy Malenovské se pachatel dopustil přestupku. „V případě jeho odhalení mu hrozí pětitisícová pokuta,“ konstatovala mluvčí, připustila však, že viníci zůstávají ve většině podobných případů neodhaleni.