Jen v prvním pololetí tohoto roku provedli celkem 3 328 kontrol, přičemž bezprostředně zasáhnout museli ve 44 případech. „V osmi případech musely firmy zlikvidovat celé šarže výrobků, které jsme označili jako nepoživatelné. Jednalo se hlavně o drobné výrobce masných polotovarů, kteří ihned provedli nápravná opatření,“ uvedl ředitel KVS Zlín František Mahdalík. „Nejzávažnější byl v březnu hned trojnásobný objev listerie v uzeném lososu z Polska,“ prozradil. Závadné potraviny veterináři objevili, naštěstí ještě než šly do obchodů.

Mezi další časté prohřešky patří prodej silně znečištěných a popraskaných vajec, nedodržování spotřebních lhůt či osobní hygieny nebo nedostatky v deratizaci a dezinfekci provozů. Nyní veterináři zintenzivnili i kontroly skladovacích teplot v prodejnách.

Potravinářům hrozí v případě pochybení nemalé sankce. „Udělili jsme sto jedna pokut v celkové výši 590 tisíc korun,“ upřesnil Mahdalík. Ve zmíněných osmi případech KVS zahájila s firmami i správní řízení.

Spotřebitelé by si při nákupu měli dát pozor na řadu věcí. „Například syrové maso musí být skladováno odděleně od ostatních potravin, podobně jako zelenina a ovoce. Na syrové maso by měli pracovníci také používat jiné nože a krájecí podložky než na masa tepelně ošetřená či jiné potraviny, nebo je alespoň vždy důkladně omýt,“ řekl Mahdalík. Nákup by lidé neměli nechávat ani zbytečně dlouho v autě. V létě tak může dojít k přemnožení mikroorganismů. V létě se inspektoři více zaměřují i na výskyt salmonely. Žádný takový případ však zatím neobjevili.

„Především velké regionální podniky zpracovávající maso, mléko a vejce jsou v tomto směru na velmi dobré úrovni,“ pochválil ředitel.

Několikrát ročně kontrola zavítá například do Agrodelty ve Zlíně-Štípě. „Navštěvují nás různě. Nejvíce, když se objeví nějaká epidemie nebo když veterinární správa vydá nové nařízení,“ řekl jednatel firmy Petr Slovák. „Jinak se zaměřují například na wellfare zvířat a jestli dodržujeme při výrobě mléka hygienické normy,“ dodal. Větší problémy prý s kontrolory Agrodelta ještě neměla. „Snažíme se jim předcházet. S veterináři spolupracujeme, chodíme na jejich školení,“ řekl Slovák.

Lidé produkty většinou nakupují obezřetně. „Člověk neustále vidí v médiích, co za sajrajt se prodává, tak si dává pozor. Někdy se špatné koupi ale neubráníte. Už jsem koupila čerstvé mléko, a přestože podle razítka ještě nemělo prošlou lhůtu, bylo zkyslé,“ svěřila se Marcela Kubíčková ze Zlína.

ZDE> PŘEČTETE DALŠÍ AKTUÁLNÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE