Hrdinové z řad Integrovaného záchranného systému, ale i civilních obyvatel převzali ocenění na slavnostním večeru v˙Malé scéně ve Zlíně. Letos už počtvrté akci uspořádali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kandidáty na ocenění vybírají pedagogové a studenti školy. Vítězům šesti kategorií osobně poděkoval hejtman kraje Libor Lukáš.

Mezi hasiči to byl Josef Šerý, který jako velitel zásahu při požáru kulturního domu pomohl zachránit několik lidí a zabránil rozšíření požáru. Mezi vítězi byl i policista Dalibor Hykel, který poskytl první pomoc muži v bezvědomí. Mimořádný byl i zákrok týmu zdravotníků Rudolfa Dostálka, Ludmily Šulcové a Oldřicha Vychytila. Zachránili život dívce, u které došlo k perforaci slepého střeva.

Obdiv a vítězství v kategorii Občan poprávu patří Veronice Gargulákové. Díky ní dnes žije osmdesátiletý muž, pomohla mu, když ho postihl náhlý srdeční infarkt s klinickou smrtí. Úspěšný policejní komisař Martin Baláž získal ocenění v˙kategorii Dlouhodobá činnost. Cenu občanů, o které hlasováním rozhodli obyvatelé kraje, obdržel zmiňovaný Josef Šerý. Hejtman Zlínského kraje předal i mimořádnou cenu fotbalistům FC Tescomy Zlín za to, že na dálnici zachránili život zraněné ženě. "Je to normální lidská povinnost. Ti kluci k tomu přistoupili tak, jak měli, a to je důležité," řekl ředitel klubu Ladislav Minář.