Nová prodejna vyrostla naproti supermarketu Terno a v těsné blízkosti pobočky Uni Hobby. Řidiče jedoucí po třídě Tomáše Bati směrem z centra Zlína navíc do nového Lidlu láká hned několik bannerů a poutačů. Jedním z návštěvníků, který se v úterý poprvé vydal na nákup do nové prodejny, byl i pětačtyřicetiletý Roman.

„Dlouho jsem jezdil okolo a díval se, jak pokračuje stavba. Tak jsem si říkal, že když už je to tady konečně otevřeno, tak se přijedu podívat, jak to vypadá uvnitř,“ řekl Deníku.

Nově zrekonstruované koleje UTB za budovou Městského divadla.
Restaurace i fitko. Zlínská univerzita otevřela nové koleje, podívejte se

Kromě speciálních slev, které prodejna v prvních dnech provozu nabízí, překvapily Romana také ochutnávky produktů a samoobslužné pokladny.

„Já tyhle pokladny moc nemusím, ale je pravda, že když jdu jen s pár věcmi, tak to ušetří dost času. V Lidlu jsem je ale viděl poprvé až na téhle prodejně,“ konstatoval.

Zákazníkům vedle marketu k dispozici 131 širokých parkovacích míst, včetně několika míst speciálně vyčleněných pro rodiny s dětmi. Nechybí pak ani dobíjecí stanice pro elektromobily.

Vizualizace nového pavilonu
KNTB: Nový pavilon bude srdcem nemocnice

„Samozřejmostí je i Wi-Fi připojení zdarma či možnost zakoupení kávy v našem automatu. Myslíme však také na zaměstnance, kterým nový koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i dostatečné zázemí,” uvedl mluvčí Lidlu Tomáš Myler s tím, že prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin a v neděli pak od 8 do 21 hodin.

Stávající prodejny budou i nadále v provozu

Mezi lidmi se na sociálních sítích šířily informace, že po otevření prodejny na třídě Tomáše Bati se jedna ze dvou dosavadních zlínských poboček uzavře. To však mluvčí už dříve vyvrátil.

„Otevření nové prodejny nebude mít žádný vliv na naše stávající prodejny ve Zlíně. Obě zůstanou i nadále v provozu,“ ubezpečil Myler.

Food Truck Sraz
Čepkov obsadí náklaďáky plné burgerů, pečených žebírek a donutů

Nejpočetnější zastoupení mají ve Zlíně řetězce Albert a Billa, ve městě provozují čtyři pobočky. Hned za ně se řadí právě Lidl se třemi prodejnami, stejně jako Penny Market. Pro nákup v Kauflandu pak mohou lidé využít dvě pobočky. Prodejnu má v krajské metropoli také Tesco a Makro.