Během dopoledne turisté zaplnili svými automobily parkoviště u Ski areálu Razula, kde jeho provozovatelé aktuálně zavedli stokorunový parkovací poplatek, a rodiče s dětmi vyrazili ke svahům i běžkařským stopám.

Ačkoli vleky nesmí být v provozu, lidé areál navštěvují kvůli možnosti využívat sjezdovky k sáňkování a bobování.

„Jsme tu s dětmi na celý víkend. Bydlíme tady kousek na chalupě půjčené od známých. Je skvělé, že nám vyšlo počasí a nasněžilo, jak jsme ani nečekali. Děti si to užívají, a radost máme i já s manželem,“ prozradila Martina Kadeřábková, která s rodinou přicestovala do Velkých Karlovic z Vyškova.

Razula je také výchozím bodem pro procházky a díky čerstvému sněhu se tam dočkali i příjezdu běžkařů. Čekaly tam na ně upravené běžkařské stopy, a to nejen přímo ve Velkých Karlovicích, ale také v údolí Léskové či na hřebenech Vsetínských Beskyd.

Sáňkaři nám nevadí

„Sáňkující rodiny s dětmi nám na sjezdovkách nevadí. Chápeme, že chtějí v této době využít každou příležitost k výletům na čerstvý vzduch i do zasněžené přírody. Vítáme, že přitom využívají naše výdejní okénka s nabídkou občerstvení. Návštěvníkům pouze zdůrazňujeme, že pohyb na sjezdovkách je na jejich riziko,“ uvedl Tomáš Blabla, ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice, jehož je Ski areál Razula součástí.

Něco na zub

Nově bylo pro zájemce otevřeno výdejní okénko půjčovny sportovního vybavení na parkovišti u sjezdovky Razula. Bylo možné si tam půjčit nejen běžky, ale i skialpy a sněžnice.

Kvůli očekávanému přílivu návštěvníků a na základě zkušeností z uplynulých dnů přibylo o víkendu nové výdejní okénko u hotelu Horal, na vrcholu stejnojmenné sjezdovky. Dosud tam byla otevřená recepce, která fungovala jako obchod s nabídkou hotových jídel ve skle z místní kuchyně, lahvových vín a také kávy a horké čokolády.

V sobotu a neděli bylo nově otevřeno i druhé výdejní okénko přímo u hotelové restaurace. Právě sjezdovka Horal je velmi oblíbená u rodin s dětmi díky svému mírnému sklonu.