Vše začalo podle Marie Matulové zcela nevinně.

„Ráda vařím a rodina miluje tvarůžky. No a všude se pořád dělají jen vepřové nebo zvěřinové hody, a tak mě napadlo, upořádat tvarůžkové hody,“ vyprávěla. Nikdy by jí prý nenapadlo, že se slavnosti stanou zakrátko tak oblíbené.

„Nejprve to bylo spíše pro mou rodinu a známé, ale rok od roku se obliba hodů rozrůstala až do širokého okolí a loni už přišlo tři sta lidí. Je s tím sice hodně práce, ale kdyby mě to nebavilo, tak bych to nedělala,“ podotkla Matulová.

Z místní restaurace už se od sobotního rána linulo tvarůžkové aroma a kuchařky měly plné ruce práce. Musely totiž zpracovat více než čtyřicet kilogramů syrečků. „Na výběr je dvanáct druhů jídel. Recepty si většinou vymýšlím sama a nebo s něčím přijdou i mí známí. Třeba právě tvarůžkové řezy vznikly v hlavě mé kamarádky,“ prozradila Matulová.

A právě na řezy prozradila i recept. „Kuřecí prsa naklepeme a obalíme v trojobalu. Nesmažíme, jen je poklademe na pekáč a na ně navrstvíme tvarůžky. Na ně dáme druhou vrstvu obalených prsou, vše zalijeme rozšlehanými vejci a dáme zapéct,“ popsala organizátorka hodů.

Odpoledne už se začali scházet první hodovníci.

„Samotné mi moc nechutnají, ale něco jiného je, když se z nich něco uvaří. Třeba kuřecí prsa v tvarůžkovém těstíčku, to je něco,“ pochvalovala si Iveta Trochtová. I Emil Sukaný z Pitína, který přijel s rodinou na hody z Pitína, si pochvaloval.

„Tvarůžky máme rádi, a když jsme se dovzěděli od známých, že tu jsou přímo hody, tak jsme se rozhodli, že to musíme zkusit. A je to výborné,“ nešetřil chválou.

Pětice milovníků této loštické speciality se v neděli utkalo v soutěži o Tvarůžkového krále. Třicetilitrový sud piva a korunu krále si letos odnesl Dušan Berčík ze Šanova který dokázal za deset minut spořádat jednačtyřicet tvarůžků.