VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schodek v rozpočtu? Nevadí, mají našetřeno

V nově odsouhlaseném rozpočtu město Valašské Klobouky počítá s příjmy ve výši 125,5 milionu korun a výdaje stanovuje na 144 milionů korun.

18.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šilar

Valašskokloboucké zastupitelstvo schválilo rozpočet města na příští rok.

Z toho je bezmála 34 milionů vyčleněno na investiční akce.

„Rozpočet města bude schodkový, přičemž plánovaný schodek 18,5 milionu korun bude financován z přebytků hospodaření minulých let. Je důležité podotknout, že si díky odpovědnému spravování prostředků město zatím nemuselo brát úvěr a hospodaří bez dluhů,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

OPRAVA ULICE KRAMOLIŠOVA

Největší plánovanou investiční akcí pro příští rok bude rekonstrukce ulice Kramolišova, jejíž náklady budou dosahovat 8 milionů korun. „Místní komunikace se dočká kompletní obnovy a pokládky nového povrchu průjezdního pruhu v šíři 3,5 metru, navazující plochy budou dodlážděny žulovou kostkou. Opěrná zídka si pak vyžádá statické zajištění,“ přiblížil vedoucí odboru investic a strategického rozvoje Radek Bařinka.

CHODNÍKY V ULICI BRUMOVSKÁ

Částka 4 miliony korun je připravena na druhou etapu chodníků v ulici Brumovská, která ovšem závisí na přeložení kabelu vysokého napětí společností E.ON a na opravě podezdívky oplocení u středního odborného učiliště, kterou má realizovat Zlínský kraj. Na rekonstrukci chodníků je připravena žádost o dotaci ke Státnímu fondu dopravní infrastruktury a podávat se bude v lednu.

NÁMĚSTÍ DOSTANE NOVOU KOSTKU

V roce 2018 bude také provedena rekonstrukce prostoru stávající diagonální komunikace na Masarykově náměstí. „Dojde k odstranění živičných povrchů na diagonále, k položení nových podkladních vrstev a k celoplošnému předláždění žulovou kostkou. Náklady této investiční akce se mohou v závislosti na rozsahu prací pohybovat od 1,5 do 3,1 milionu korun,“ řekla Eliška Olšáková.

KANALIZACE, VODOVOD A KOUPALIŠTĚ

V lokalitě Pod Dubovcem se bude budovat kanalizace za 1,1 milionu a rovněž vodovod za 1,6 milionu korun. Projekt na odkanalizování v předpokládané hodnotě 2 miliony korun se připravuje i pro ulici Nádražní a realizován bude v případě vyřízení potřebných povolení a souhlasů vlastníků pozemků. První část obnovy se chystá i na městském koupališti, kde by mělo dojít k rekonstrukci bazénové technologie, přístupových chodníků a bazénů za 3 miliony korun.

SOCIÁLNÍ BYTY

Pro výstavbu bytů v podkroví domu s pečovatelskou službou je v rozpočtu připravena částka 4,8 milionu korun. Projekt počítá se čtyřmi tzv. „sociálními“ byty, které se budují s využitím dotace 3,4 milionu z IROP, a jednou klasickou bytovou jednotkou, kterou za své prostředky postaví město.

CHODNÍKY A PŘECHODY

U projektu Bezpečná cesta do škol, díky němuž vzniknou bezbariérové chodníky a přechody pro chodce, se nyní pracuje na podání žádosti o dotaci ke Státnímu fondu dopravní infrastruktury. „Celkové odhadované náklady činí 17 milionů, z nichž 1 milion se v roce 2018 proinvestuje na úsek, na který nebude možné čerpat dotaci,“ sdělil Radek Bařinka. Nový přechod pro chodce za 1,5 milionu pak vznikne v ulici Cyrilometodějská blízko křižovatky s ulicí Jana Nerudy.

PROJEKTY, KTERÉ ZAVISÍ NA DOTACI

V případě, že by město Valašské Klobouky bylo úspěšné v žádostech o dotaci, byla by provedena rekonstrukce odborných učeben v základní škole v hodnotě 32 milionů, výstavba cyklostezky na Brumov-Bylnici za 18 milionů, vybudování víceúčelového hřiště ve Smolině za 2,5 milionu, zateplení a rekuperace v kině Svět za 4 miliony, novostavba fotbalových kabin v Mirošově za 5,3 milionu a další.

BYTY V DLOUHÉ

„Po vyřízení stavebního povolení bude zahájena také příprava stavební lokality individuální bytové výstavby v Dlouhé, pro niž bude ze strany města zapotřebí financování ve výši až 19 milionů. Vzhledem k tomu, že investiční akce tohoto typu nejsou podporovány ze žádných dotačních titulů, bude město jednat o úvěru,“ poznamenala Olšáková.

LIPINA, MIROŠOV A SMOLINA

Rozpočet v příštím roce plánuje i projekty pro místní části. „V Lipině se počítá s přípravou individuální bytové výstavby v jihozápadní části území. Bude prodloužena veřejná komunikace, vodovod, kanalizace i osvětlení, a to v hodnotě1 milion korun,“ sdělila Eliška Olšáková a dodala, že se připravuje podání žádosti o dotaci na výstavbu sociálních bytů v bývalé škole. V Mirošově i Smolině se budou opravovat hasičské zbrojnice a dobrovolní hasiči v Lipině se také dočkají nového dopravního automobilu. Z jeho ceny 900 tisíc korun pokryje 750 tisíc dotace Ministerstva vnitra ČR a Zlínského kraje.

I ÚDRŽBA JE NÁKLADNÁ

„V oblasti oprav a údržby je vyčleněno 1,4 milionu korun na péči o zelené plochy ve městě, 3,5 milionu na opravy chodníků a 1,1 milionu na zimní údržbu místních komunikací. Na dětská hřiště a sportovní areály je na příští rok určena částka 455 tisíc korun,“ sdělil místostarosta Martin Janík.

PŘÍSPĚVKY A DOTACE

„Další podstatnou položkou jsou příspěvky zřizovaným organizacím, které v souhrnu dosahují 16,6 milionu. Dotace a dary neziskovým subjektům na kulturu a sport představují částku bezmála 1,5 milionu, z čehož 540 tisíc jde spolkům formou podpory a 245 tisíc činí technická podpora akcí,“ přiblížil místostarosta. Na fungování sociálních služeb město v příštím roce poukáže 499 tisíc korun. (hed)

Autor: Redakce

18.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 13 500 Kč

Karosáři a autoklempíři Vrátný. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o zástup za nemoc asi do konce roku. Ranní 5 - 13 hod., odpolední 13- 20.30 hod. , Vhodné i pro SD, studenty , osoby v ČID. Pracoviště: Truck service zlín a.s. - louky, třída Tomáše Bati, č.p. 258, 763 02 Zlín 4. Informace: M. Poulíčková, +420 577 587 224.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z papíru Řezači pomocný. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Smlouva na dobu určitou s možností prodloužení., Náplň práce: pomocné práce u řezacího stroje - příprava papíru a řezání papíru, čištění, údržba, praxe výhodou., Výhody: stravenky. Pracoviště: Z studio, spol. s r. o. - malenovice, Průmyslová, č.p. 1305, 763 02 Zlín 4. Informace: Edita Fuxová, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 18 000 Kč

Svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: svařování automobilových kontejnerů., Požadujeme svářečský průkaz CO2, manuální zručnost, pečlivost, vazačský a jeřábnický průkaz výhodou, Výhody: příspěvky na stravování, příspěvky na životní pojištění, 25 dnů dovolené, ubytování v místě. Pracoviště: Podhoran lukov a.s., Pod Kaštany, č.p. 499, 763 17 Lukov u Zlína. Informace: Jana Bělíčková, +420 577 116 101.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 15 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Náplň práce: obchůzková a kontrolní činnost, zajištění celkové bezpečnosti objektu, evidence osob a vozidel, obsluha EPS, EZS, CCTV., Pracovní doba: nepřetržitý provoz, 12ti hodinové směny (denní i noční)., Požadujeme: profesní kvalifikace STRÁŽNÝ, kód 68-008-E výhodou /pomůžeme se získáním/, trestní bezúhonnost, komunikativnost, základní znalost PC., Nabízíme: stravenky a příspěvek na čištění uniformy po zkušební době, práci na hlavní pracovní poměr, příjemný kolektiv, Výběrové řízení se bude konat dne 27. 6. 2018 na ÚP ČR, Krajská pobočka ve Zlíně v 10:00 hod, místnost 226.. Pracoviště: G4s secure solutions (cz), a.s. - mitas, Šedesátá, č.p. 5638, 760 01 Zlín 1. Informace: Ing. Ivana Slavíková, +420 724 793 669.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Libor Kožík začal pracovat pro zlínský hokejový klub v lednu 2018.

Pokusíme se vrátit zlínským fanouškům radost z hokeje, vzkazuje Libor Kožík

Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Vzdělávání na hotelovce vede bývalá manažerka pětihvězdičkového hotelu

Stát se letuškou. To byl od dětství sen teď už dvaatřicetileté Barbory Gregorové z Otrokovic. Namísto toho se ale usmívá na zákazníky a hlavně se také snaží ke gastronomii přimět a udržet u ní mládež. A to zejména studenty zlínské střední hotelové školy, kde coby učitelka působí a předává své bohaté zkušenosti budoucí generaci restauratérů, hoteliérů či letušek.

Historicky první jaderná svatba a od císařpána k bolševikům: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. června 2018.

Revoluce na Moravě, vzniknou tři skupiny divize

Fotbalová Morava zažije revoluci. Poprvé od reorganizace krajů a úpravě formátu soutěží dospělých z roku 2002 se bude měnit jejich podoba. V ročníku 2019/2020 bude mít MSFL osmnáct účastníků a divize tři skupiny po čtrnácti týmech.

Nelegální cigarety za miliony korun vynesly zlínským podnikatelům tresty vězení

Pět a půl roku za mřížemi, půlmilionový peněžitý trest a zákaz činnosti statutárního zástupce na pět let. Takový rozsudek za padělání cigaret značky Marlboro vynesl senát krajského soudu ve Zlíně nad bratry Janem a Ladislavem Lebánkovými ze Zlínska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT