„Se sluchátky a mobilem v ruce si riziko neuvědomují. Nevěnují pozornost svému okolí, nereagují na vnější podněty, jednají nepředvídatelně a snadno způsobují nebo se stávají oběťmi vážných dopravních nehod,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Loni v dubnu došlo na Uherskohradišťsku k tragické nehodě, kde sluchátka sehrála fatální roli. V kolejišti mezi obcemi Kunovice a Uherský Brod se pohybovala dvacetiletá dívka s kapucí na hlavě a sluchátky na uších, kterou zachytil projíždějící vlak. Jenom o měsíc později ve Starém Městě v nočních hodinách náhle vstoupil do vozovky pětačtyřicetiletý muž se sluchátky v uších a mobilem v ruce. Projíždějící řidič neměl šanci na situaci zareagovat a chodce srazil. Ten skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

„Informační kampaň, kterou jsme dnes zahájili ve Zlíně, budeme během prázdnin provádět na preventivních akcích směrem k veřejnosti a následně pak během školního roku při besedách ve školských zařízeních Zlínského kraje," doplnila Lenka Javorková.