„Počet aut, které projíždí slováckou metropolí, ke konci prázdnin stoupl. Avšak dopravní komplikace se doposud nevyskytly,“ uvedl uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Jednou z příčin je možná to, že se také uherskohradišťští dopravní policisté zapojili do celorepublikové akce nazvané Šťastný návrat. „Hlídek je v těchto dnech více a zaměřují se především na dodržování rychlosti,“ sdělil Mergental.

První zářijový den se podle něj příslušníci policie vydají na přechody pro chodce k uherskohradiš­ťským školám. „Ráno a v poledne budou strážci zákona dohlížet na bezpečný přechod dětí přes komunikaci,“ dodal. Také strážníci městské policie se v první školní den vydají do ulic ve větším počtu než je obvyklé. „Kromě škol máme vytipovaná další inkriminovaná místa, kde se děti pohybují,“ informoval zástupce velitele uherskohradišťských městských policistů Vlastimil Pauřík.

Příslušníci dopravního inspektorátu budou po prázdninové přestávce od začátku září opětovně regulovat průjezd na křižovatkách v Uherském Hradišti a Kunovicích. „Jedná se o křižovatku u kunovického supermarketu Slovácko, a hlavní křižovatku u uherskohradišťské uměleckoprůmyslové školy,“ informoval Mergental.

Ty totiž podle jeho slov patří k dlouhodobě kritickým úsekům. Dopravní situace v Uherském Hradišti se nezamlouvá ani řidičům. „Do Hradiště jezdím denně a už nyní je znát, že počet aut projíždějících městem, stoupl. Někdy zabere celou věčnost, než se provozem prokoušu,“ postěžoval si Josef Šáchorek z Kunovic.

Se začátkem školního roku se očekává také problém s parkováním v centru metropole Slovácka. „Parkoviště nemohou uspokojit všechny návštěvníky města. Už teď se vyskytují případy nevhodného parkování, kdy se řidiči vystavují pokutě,“ řekl Pauřík, podle kterého se pokuta za parkování na zakázaném úseku, stejně tak jako sankce za nezaplacené parkovné, může vyšplhat až na dva tisíce korun.