Policie přesto odmítá jakoukoliv souvislost obou případů. „Tento týden nám byly opravdu ohlášeny dvě sebevraždy v obci Strání. První z nich se stala hned v pondělí. Život ukončil pětadvacetiletý muž, který se doma oběsil,“ potvrdil mluvčí uherskohradišťské policie Jaroslav Krejčíř.

Druhého mrtvého našli v obci pouze o tři dny později. „Tentokrát sebevraždu spáchala sedmadvacetiletá dívka, která se rovněž oběsila. Případy však nemají žádnou souvislost, je to pouhá náhoda,“ zdůraznil mluvčí Krejčíř. Dodal, že důvody, které je k činu vedly, zatím policie nezná.
Ke čtvrtečnímu úmrtí vyjela i záchranná služba z Uherského Brodu. „Po příjezdu jsme však u dívky ihned konstatovali smrt oběšením. Případ jsme předali policii k prošetření,“ uvedl vedoucí lékařského střediska v Uherském Hradišti Anton Vaňo.

Tragickými událostmi tohoto týdne jsou otřeseni i obyvatelé Strání. „Byl to pro všechny v naší vesnici šok, když jsme se dozvěděli, že tak mladí lidé spáchali sebevraždu a ještě k tomu během pár dnů. Navíc já jsem je oba dobře znala,“ řekla dvaadvacetiletá Eliška Zetková, která v obci žije. V hradištském okrese za posledních sedm měsíců řešili už sedmnáct sebevražd. „Nepamatuji si však, že by se podobný případ v nějaké vesnici stal,“ dodal policejní mluvčí Krejčíř.