Zastupitelský klub „Rozhýbejme Zlín“ tak nyní doplní Jiří Procházka (Trikolora), který nastoupí na uvolněné místo člena zastupitelstva.

Senátor Valenta se podle svého vyjádření, chce plně věnovat své práci v Senátu PČR a v krajském zastupitelstvu.

Jiný důvod k rezignaci není. Pan senátor dospěl k tomuto kroku po dlouhodobém zvažování, nejde o nahodilé rozhodnutí,“ uvedla pro Deník tisková mluvčí skupiny Synot Magda Pekařová.

Podle ní však Ivo Valenta o tomto rozhodnutí primátora Jiřího Korce dopředu informoval.

„Ano, s panem Valentou jsme se před několika týdny setkali, kdy mi tuto skutečnost sdělil. Poděkoval jsem mu za spolupráci i za to, že mě takto dopředu informoval, považuji to za korektní jednání,“ komentoval zlínský primátor.

„Důvěra, kterou jsem dostal v komunálních volbách od obyvatel města Zlína, mne velmi potěšila. Nečekal jsem, že mne preferenční hlasy vynesou až do městského zastupitelstva. Mou primární motivací bylo pomoci svými zkušenostmi kandidátům za “Rozhýbejme Zlín” a společně s nimi pomoci tomu, aby se v krajském městě žilo ještě lépe,“ uvedl ke svému rozhodnutí senátor Valenta.

„Svůj mandát člena zastupitele města Zlín přenechám prvnímu náhradníkovi, tedy Jiřímu Procházkovi, který tak bude mít daleko více času a možností věnovat se výkonu městského mandátu skutečně naplno,“ doplnil Ivo Valenta s tím, že ze své pozice senátora i krajského zastupitele však bude i nadále pomáhat Zlínu.