„Tento krok je součástí naší dlouhodobé snahy zlepšit kvalitu života starších obyvatel a podpořit jejich mobilitu a nezávislost. Senioři, kteří dosáhnou věku 80 let, tak dostanou možnost cestovat po Zlíně a Otrokovicích zdarma, což jim umožní snadnější přístup k lékařským službám, společenským aktivitám a dalším potřebným zařízením,“ zdůvodnil primátor Jiří Korec s tím, že osvobození této kategorie seniorů od jízdného zavedla i některá jiná města.

Primátor zároveň dodal, že senioři od 80 let se budou v případě kontroly v MHD prokazovat pouze průkazem totožnosti.

Osvobození od plateb představuje podle odhadů snížení ročních příjmů DSZO o přibližně 2 až 2,5 milionu korun.

„Pro statutární město Zlín a město Otrokovice tak bude každoroční kompenzace MHD navýšena o příslušný poměr této částky,“ doplnil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

V Otrokovicích panuje nad chystanými výhodami dlouhodobá shoda.

„Starší občané mají často omezené možnosti přepravy, přesto by chtěli zůstat aktivní a to, co je v jejich silách, si obstarat sami. Dostupnost městské hromadné dopravy může být v tomto ohledu klíčová. Věříme, že náš společný krok se Zlínem míří správným směrem a perfektně zapadá do koncepce starostlivosti sousedních měst o zranitelné skupiny obyvatel,“ komentovala připravovanou novinku starostka Otrokovic Hana Večerková.