Kolem jedenácté hodiny se na start postavilo celkem sto týmů. Na některé se bohužel nedostalo, a tak museli čekat, zda se některá dvojice třeba neodhlásí nebo třeba vůbec nepřijede.

„Přihlásili jsme se zde vyloženě z hecu, takže jsme ani nijak netrénovali. A jaká je naše taktika? S rozumem vyjít až nahoru,“ přiblížili Karel Michalík a Marek Dokoupil ze zlínské místní části Racková.

To zase Roman Kučírek a Tomáš Dočkal z Kojetína se řídili jiným heslem. „První půlhodinu zabereme a tu další ještě víc,“ prozradil jeden ze soutěžní dvojice. „Přijeli jsme prostě zjistit, jak jsme na tom fyzicky. A pivo, to my rozhodně můžeme,“ pousmál se ještě Roman Kučírek.

Úkol byl zcela jasný. Po odstartování si každá dvojice vzala tradiční šerpovský nosič, na něj upevnila pivní přepravku a na ní pak přivázala bečku s pivem.

A to doslova dalo někomu hodně zabrat natolik, že se pod nejedním závodníkem podlomila i kolena. Bečky s pivem totiž nebyly prázdné, ale plné. Takže na zádech si nesli celých pětašedesát kilo. Takto naloženi museli ujít tři a půl kilometru. Cíl byl hrad Lukov.

A takový výkon chtěl i velkou podporu. Každého soutěžícího tak přijela podpořit i spousta rodinných příslušníků či známých.

„Závodí mi tu kolegové z práce, tak jsem je musela přijet podpořit. Hodlám s nimi jít celou cestu a dobíjet jim energii. V batohu tak pro ně mám nějaké ty čokolády,“ ukázala na poměrně napěchovaný vak Pavlína Provazníková z Holešova.

Na vítězce čekalo celkem 240 piv a ten, kdo se dokázal dostat do cíle za pětasedmdesát minu, dostal speciální cenu, sud s pivem.

Vyhrajte vstupenky na Hudečkovy koncerty

Vyhrajte 2 vstupenky poskytnuté pořadateli na jeden ze sedmi koncertů.

Více informací o koncertech a soutěži zde!