V sobotu odpoledne byl součástí hudební přehlídky také gastrofestival, který nabídl příchozím více než dvacet stánků a zastavení. Ochutnat mohli klasické valašské pokrmy a produkty od lokálních producentů a z bio farem, ale také na speciality španělské, italské, kanadské, mexické a dalších kuchyní.

„Nejen, že návštěvníky provedeme světovými kuchyněmi, ale představíme jim i speciality z grilu,“ doplnil Lukáš Lauman z pořádající agentury Backstage.Do Valašských Klobouk přivedli pořadatelé kromě jiných například i několikanásobné výherce burger festivalů z Frýdku – Místku, kteří pod značkou Angel Grill připravují nezaměnitelné jídlo v konvektomatu.

Z jejich nabídky si vybrala také Martina Závodná, která na gastrofestival zavítala s rodinou.

„Dorazili jsme hned po poledni, vlastně na oběd. Alespoň jsme dnes doma nemuseli vyvařovat. A máme to i s hudbou,“ usmívala se návštěvnice.

Gastro festival byl i příležitostí pro odvážné gurmány. Ve Valašských Kloboukách mohli milovníci exotiky ochutnat třeba také křupavé červíky. Nejen nejmenší hosty pak okouzlily sladkosti v podobě mléčného karamelu, bublinkových waflí, oříšků, kozí i škrábané zmrzliny, palačinek a dalších cukrářských výrobků. Dospělým pak po dobrém jídle přišla vhod sklenka vína od moravských vinařů, čepované pivo, výběrová káva a další alko i nealkoholické nápoje.

O bohatý hudební doprovod se v průběhu sobotního odpoledne postarali účinkující mezinárodního hudebního a folklórního festivalu Setkání muzikantů Bílých Karpat, kterého byl gastrofestival součástí. Zahrály kapely Šamat, The People, Cimbalband, Headmaster, Leon nebo Dry Band.

Večer se vystoupil Rock&Roll Band Marcela Woodmana a kapela Křídla.Na Masarykově náměstí se ale hrálo také v pátek večer, kdy zněla rocková a populární hudba. V neděli odpoledne pak hudební program pokračoval lidovou muzikou v podání dechových hudeb a folklórních souborů. Setkání muzikantů doplněné o gastrofestival si vyžádalo omezení parkování přímo v centru města.

Vjezd na centrální parkoviště byl omezený už v pátek během chystání festivalu, v sobotu zde parkování nebylo možné vůbec. Podobně byl vjezd limitovaný i během nedělního festivalového bloku.

„Pro přijíždějící jsou ve městě připravená parkování, na které je navádí orientační systém,“ uvedl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.